Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

21. júla 2020

Známu modelku odsúdili za neplatenie daní, súd poslal do väzenia aj jej matkuIzraelská modelka Bar Refaeli musí zaplatiť vysokú pokutu a čaká ju tiež deväť mesiacov verejnoprospešných prác za to, že sa vyhýbala plateniu daní. Informuje o tom spravodajský portál BBC, podľa ...Zdieľať
70431204_1422382311245413_4709309525553840128_o 1 676x495 21.7.2020 - Izraelská modelka Bar Refaeli musí zaplatiť vysokú pokutu a čaká ju tiež deväť mesiacov verejnoprospešných prác za to, že sa vyhýbala plateniu daní. Informuje o tom spravodajský portál BBC, podľa ktorého 35-ročná rodáčka z Hod ha-Šaronu priznala vinu v prípade obvinení z podania falošných daňových priznaní, keď žila v zahraničí, aby sa vyhla plateniu daní v Izraeli.


Telavivský súd jej okrem nedoplatkov nariadil zaplatiť pokutu 2,5 milióna izraelských šekelov (v prepočte zhruba 636-tisíc eur).

Väzenie naparili jej matke


Za daňové zločiny odsúdili aj modelkinu matku. Cipi Refaeli, ktorá pôsobila ako dcérina agentka, dostala trest odňatia slobody na 16 mesiacov a musí tiež zaplatiť pokutu 2,5 milióna šekelov a doplatiť dlžné dane.

Vyšetrovanie prípadu sa začalo ešte v roku 2015. Obe ženy priznali vinu a odsúdili ich na základe dohody, ktorú minulý mesiac uzavreli s úradmi. Bar Refaeli priznala, že počas istých rokov nepodávala daňové priznania, pretože väčšinu času žila v zahraničí.

Jej právnici však tvrdili, že sa nevyhýbala plateniu daní zámerne. Jej matku však, na druhej strane, okrem iného uznali za vinnú v súvislosti s podpisovaním falošných nájomných zmlúv na nehnuteľnosti pod menami príbuzných s cieľom utajiť modelkin pobyt.

Modelka aj herečka


Bar Refaeli sa objavila na obálkach prestížnych magazínov ako Elle, Marie Claire, Vogue, Cosmopolitan, GQ, Esquire, Glamour, Maxim alebo Harper's Bazaar. V roku 2009 bola na titulke špeciálneho plavkového čísla časopisu Sports Illustrated a magazín Maxim ju vyhlásil za najsexi ženu roka 2012.

Ako herečka sa predstavila v snímkach Session (2011) a Kidon (2013). Jej manželom je podnikateľ Adi Ezra, s ktorým spolu vychovávajú dve dcéry - trojročnú Liv a dvojročnú Elle, a syna Davida, ktorý sa narodil v januári 2020.


Zdroj: Webnoviny.sk - Známu modelku odsúdili za neplatenie daní, súd poslal do väzenia aj jej matku © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Video: The Grand Buffet & Hafner šokujú novým videom k skladbe Bože, božee.
<< predchádzajúci článok
Milan Rastislav Štefánik sa narodil pred 140 rokmi

Známu modelku odsúdili za neplatenie daní, súd poslal do väzenia aj jej matku - diskusné fórum čitateľov