Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

01. decembra 2022

Zomrela speváčka Christine McVie z kapely Fleetwood Mac


Tagy: Úmrtie

Vo veku 79 rokov zomrela speváčka a skladateľka Christine McVie, ktorá pôsobila v kapele Fleetwood Mac a napísala niektoré z jej najslávnejších piesní. Informuje o tom spravodajský portál BBC s odvolaním sa ...Zdieľať
obit_christine_mcvie_58976 0f9bf76f7a354314a932cfd340df0bdd 676x513 1.12.2022 (Webnoviny.sk) - Vo veku 79 rokov zomrela speváčka a skladateľka Christine McVie, ktorá pôsobila v kapele Fleetwood Mac a napísala niektoré z jej najslávnejších piesní. Informuje o tom spravodajský portál BBC s odvolaním sa na jej rodinu.


Britská umelkyňa, ktorá stála za hitmi ako Little Lies, Everywhere, Don't Stop, Say You Love Me alebo Songbird, skonala pokojne v nemocnici v spoločnosti svojej rodiny, uvádza sa v stanovisku.

„Chceli by sme, aby si všetci uchovali Christine vo svojich srdciach a pamätali si život úžasnej ľudskej bytosti a váženej hudobníčky, ktorá bola všeobecne milovaná,“ napísala ďalej rodina.

Po svadbe sa pridala ku kapele


Hudobníčka, ktorá sa narodila ako Christine Perfect, sa v roku 1968 vydala za basgitaristu Fleetwood Mac Johna McVieho a na začiatku sedemdesiatych rokov sa pridala ku kapele. V 70. a 80. rokoch sa Fleetwood Mac stali jednou z najznámejších rockových kapiel na svete.

Ich album Rumours z roku 1977, inšpirovaný rozchodom McVieovcov a ďalšieho páru zo skupiny, Lindseyho Buckinghama a Stevie Nicks, sa stal s viac ako 40 miliónmi predaných kópií jedným z najpredávanejších v dejinách.

Uviedli ju do Rock'n'rollovej siene slávy


V roku 1998 bola McVie jednou z ôsmich členov Fleetwood Mac, ktorých uviedli do Rock'n'rollovej siene slávy.

V tom istom roku, po úspechu ich živého albumu The Dance, skupinu po 28 rokoch opustila. V roku 2014 sa však k nej vrátila.


Kapela Fleetwood Mac vznikla v roku 1967 a vystriedalo sa v nej množstvo hudobníkov. Komerčne najúspešnejšími nahrávkami skupiny sú albumy Fleetwood Mac (1975), Rumours (1977) a Tango In The Night (1987). V roku 1998 kapelu uviedli do Rock'n'rollovej siene slávy a v tom istom roku si na BRIT Awards prevzala ocenenie za mimoriadny prínos hudbe.
Zdroj: Webnoviny.sk - Zomrela speváčka Christine McVie z kapely Fleetwood Mac © SITA Všetky práva vyhradené.

Tagy: Úmrtie
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Foto: Slovenská národná galéria po 21 rokoch (po)otvára nový galerijný areál
<< predchádzajúci článok
Foto: Zoo Bojnice má veľkú novinku. K sloniciam Maji a Guli pribudol nový slon - samec Tembo