27. februára 2021

Zvolen je novým lídrom Tipos extraligy, Slovan na domácom ľade podľahol aj Miškovcu

Súboje 42. kola slovenskej hokejovej extraligy priniesli hneď niekoľko prekvapení. Tým prvým bola prehra lídra tabuľky HK Poprad na zvolenskom ľade s "domácim" tímom HC '05 Banská Bystrica 3:4, ktorá ...

1 5 676x451 27.2.2021 (Webnoviny.sk) - Súboje 42. kola slovenskej hokejovej extraligy priniesli hneď niekoľko prekvapení. Tým prvým bola prehra lídra tabuľky HK Poprad na zvolenskom ľade s "domácim" tímom HC '05 Banská Bystrica 3:4, ktorá "kamzíkov" pripravila o prvú priečku.

Zaváhanie Popradčanov totiž využili Zvolen a triumfom 4:1 v Liptovskom Mikuláši sa dostal dva body pred zverencov trénera Petra Mikulu.

Druhým prekvapením je ďalšia domáca prehra Slovana Bratislava, ktorý podľahol maďarskému Miškovcu 2:3 po predĺžení, keď bod ratoval až v závere.

Trojgólová smršť baranov

Popradčania mali duel vo Zvolene dobre rozohraný, keď po druhej tretine viedli 2:1. Na kolená ich však dostala trojgólová smršť Banskej Bystrice v úvode tretej časti, keď počas úvodných piatich minút skórovali Jakub Sukeľ v presilovke, Brian Ihnacak a Alex Breton. Za hostí potom už len skorigoval obranca Mike Dalhuisen.

Tím spod Urpína, ktorý v tejto sezóne hrá všetky domáce súboje v neďalekom Zvolene, odohral v piatok jubilejný tisíci duel v histórii klubu, ziskom troch bodov zo súboja s dovtedajším lídrom tak bol pre celé mužstvo sladkou odmenou.

"Bolo to náročné stretnutie. V prvej tretine sme hrali horšie, ale neskôr sme hru vyrovnali a pomohla nám tiež šťastena. Na začiatku poslednej tretiny sme ťažili z presilovky o dvoch hráčov, to nám dosť pomohlo. Dali sme v nej gól na 2:2 a ten na 3:2 vyplynul z našej hry,“ cituje trénera víťazného tímu Tuukku Poikonena oficiálny web "baranov".

Slovan má aspoň bod

Slovan pred piatkom prehral v domácom prostredí postupne s Banskou Bystricou, Michalovcami a Popradom, v súboji s Miškovcom sa tak chceli zverenci trénerov Róberta Dömeho a Mariána Bažányho dostať na víťaznú vlnu.

Po bezgólovej prvej tretine však v druhej inkasovali dvakrát a výsledok ratovali až v závere, keď na 2:2 vyrovnal v 59. min legionár Brant Harris.

Hostia však na triumf potrebovali v následnom predĺžení len 42 sekúnd. V extraligovej tabuľke je Slovan stále štvrtý.

Desať výhier v rade

Na rozdiel dvoch bodov sa od Slovana odpútali tretie Michalovce, ktoré majú po piatku na svojom konte už desať víťazstiev v rade.

Zemplínčania museli na ľade Nových Zámkov tuho bojovať o pokračovanie série, gólom odchovanca Pavla Regendu napokon triumfovali 2:1 po predĺžení.

Do konca základnej časti Tipos extraligy 2020/2021 zostáva ešte osem kôl, zoznam účastníkov vyraďovacej časti bude známy najneskôr po 50. kole v nedeľu 21. marca.

Zdroj: Webnoviny.sk - Zvolen je novým lídrom Tipos extraligy, Slovan na domácom ľade podľahol aj Miškovcu © SITA Všetky práva vyhradené.

Adam Žampa bol v „obráku“ v bulharskom Bansku devätnásty, predstavil sa aj jeho brat Andreas
Vlhová si po druhom zjazde vo Val di Fassa pohoršila, na líderku Svetového pohára stráca ešte viac