28. decembra 2007

Zvolenu sa darilo

Súhrn výsledkov piatkových zápasov 36. kola hokejovej Slovnaft extraligy: MHk 32 Liptovský Mikuláš - HKm Zvolen 3:7 (1:1, 1:6, 1:0) Góly: 8. Róbert Huna (Kriška, Grman), 24. Lelkeš (Bulík), 43. ...

BRATISLAVA 28. decembra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov piatkových zápasov 36. kola hokejovej Slovnaft extraligy: MHk 32 Liptovský Mikuláš - HKm Zvolen 3:7 (1:1, 1:6, 1:0) Góly: 8. Róbert Huna (Kriška, Grman), 24. Lelkeš (Bulík), 43. Róbert Huna (Grman) - 1. Lipiansky (Paciga), 21. Kubenko (Štork), 23. Cibuľa (F. Turek, Babka), 27. Paciga (Frühauf), 29. Kubenko (J. Čierny, Dlouhý), 31. Kopecký (Štork, Klouda), 40. J. Čierny (Lipiansky, Vylúčení: 6:10 na 2 min, navyše: Kriška (L. Mikuláš) 10 min + DKZ za nešportové správanie - F. Turek (Zvolen) 10 min za nešport. správanie, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Halecký - Gajan a Grečko, 1001 divákov Zostavy: L. Mikuláš: J. Laco (24. Falter, 34. J. Laco) - M. Grman, Jelínek, M. Droppa, Hyben, Petran, Rúfus, D. Rehák, Kadlubiak - Kriška, Róbert Huna, Richard Huna - Lelkeš, Holečko, Bulík - F. Zúbek, Marek Hovorka, B. Pohanka - Macík, Kuric, M. Oravec Zvolen: V. Hudáček - Juraško, Štork, P. Frühauf, Dlouhý, Cebák, Babka, Ondruška - J. Kopecký, Klouda, Kubenko - J. Čierny, Lipiansky, Paciga - Dubec, F. Turek, Krayzel - M. Chovan, Cibuľa, L. Jurík Favorizovaní hostia začali na Liptove poriadne zostra. Už v 52. sekunde otvoril skóre po nekompromisnom prieniku Lipiansky. V 8. min potrestali vylúčenie kapitána hostí Babku ukážkovou spoluprácou domáci Kriška s Róbertom Hunom, ktorý nádherne zavesil puk za Hudáčka - 1:1. V prvom dejstve mohli ísť Liptáci do vedenia, ďalšiu nádhernú akciu Róberta Hunu však prekazil videorozhodca pre údajné posunutie bránky. Aj vstup do druhej tretiny vyšiel Zvolenčanom ideálne. Kubenkovi stačilo len 19 sekúnd tejto časti hry a hostia boli opäť na koni. O dve minúty Cibuľov presilovkový gól na 1:3 vyhnal na striedačku Laca. Hoci sa vzápätí vyplatila Bulíkova bojovnosť s Lelkešovou presnou koncovkou a Mikulášania znížili na 2:3, ani Falter v domácej bránke dlho nevydržal. V rozpätí necelých štyroch minút inkasoval rovnako ako jeho predchodca trikrát a na ľad sa opäť vrátil Laco. Dielo skazy neexistujúcej mikulášskej defenzívy dovŕšil tesne pred druhou sirénou Jozef Čierny. Posledná tretina sa za rozhodnutého stavu prakticky už iba dohrávala. V 43. min skorigoval na konečný stav v presilovke Róbert Huna. Hlasy: Ján Majdek (tréner Liptovského Mikuláša): "Prvá tretina bola vyrovnaná. V druhej bol Zvolen jednoznačne lepší, o čom svedčí šesť gólov v našej sieti. V záverečnom dejstve sme aspoň symbolicky prikrášlili výsledok." Pavel Hulva (asistent trénera Zvolena): "Tento duel sa mi pochopiteľne hodnotí s radosťou. Vyšli nám vstupy do prvých dvoch tretín, najmä do tej druhej, v ktorej sme rozhodli. V treťom dejstve sme už len kontrolovali bezproblémové víťazstvo." MsHK Žilina - HK Aquacity ŠKP Poprad 3:1 (2:0, 0:1, 1:0) Góly: 9. Krajči (Pulpán), 15. Važan (Jánoš), 55. Pokrivčák (Tvrdoň, Baláž) - 36. Halaj (Jabrocký) Vylúčení: 7:6 na 2 min, navyše: Turoň 10 min - napadnutie hlavy a krku, Jabrocký (obaja Poprad) 10 min - napadnutie zozadu, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: R. Lauff - M. Korba, Kalina,1600 divákov Zostavy: Žilina: M. Laco - Kučný, D. Kusovský, Pulpán, Špila, Kudrna, Krčula, Liška, Volek - Paroulek, Stantien, Sivák - Krajči, Jánoš, Važan - Baláž, R. Tvrdoň, Pokrivčák - Hájnik, Sikorčin, Drábek Poprad: Šimonovič - Michal Segľa, Kasík, Dora, Turoň, Korenko, Bambúch - M. Haščák, Jarolín, Kroták - V. Král, Halaj, Jabrocký - M. Segľa, Piatak, Kubus Domáci mali od začiatku viac z hry, pribrzdilo ich však vylúčenie Tvrdoňa. V 8. min sa ujali vedenia, keď v presilovke skóroval Krajči. Následne mali oba tímy možnosť presilovky, ale zostali nevyužité. V 14. min sa neujala výborná Jánošova strela, ale Važan dorazil puk za Šimonovičov chrbát - 2:0. V závere prvej a v úvode druhej tretiny mali domáci početnú výhodu piatich proti trom, ale nyvyužili ju. Druhá časť sa hrala len v priemernom tempe. Pri vylúčení Krála v mohli zvýšiť Krajči a Važan, no nemierili presne. Na druhej strane ukazoval svoje brankárske schopnosti domáci Laco, ale aj ten inkasoval, keď v 36. min skúsený Halaj z ľavej strany prepasíroval puk za bránkovu čiaru. V úvode poslednej tretiny sa Popradčania snažili o vyrovnanie. V 44. a následne v 45. min však šťastena stála na strane domácich. O päť minút sa ocitol v nájazde domáci Važan, ale neuspel. V poslednej desaťminútovke Žilinčania pridali a ich strelecká aktivita bola korunovaná gólom Pokrivčáka päť minút pred koncom. Hostia spod Tatier ešte mohli v závere výsledok skorigovať, ale dve príležitosti Krála zostali nevyužité. Žilina si tak v poslednom zápase kalendárneho roka pripísala zaslúžené víťazstvo. Hlasy: Róbert Rehák (asistent trénera Žiliny): "Mali sme dobrý vstup do zápasu, dobre sme korčuľovali a výsledkom boli dva góly v sieti súpera. V druhej tretine sme trochu poľavili a po inkasovanom góle sme začali mať strach o výsledok. V poslednej časti nás dostal Poprad pod tlak, ale ustáli sme to. Po treťom góle sme mali viac z hry a zaslúžene sme zvíťazili." Jozef Skokan (asistent trénera Popradu): "O výsledku rozhodli dve individuálne chyby v prvej časti hry. Potom sme prevzali iniciatívu, najmä v poslednej tretine sme dostali súpera pod tlak, ale gól sme nedali. Po treťom inkasovanom góle bolo prakticky rozhodnuté." SkiPark MHK Kežmarok - HC Košice 3:1 (0:1, 3:0, 0:0) Góly: 29. P. Gajdoš (Slaninák, B. Ihnačák), 32. S. Pavličko (Fedor), 36. Fedor (S. Pavličko) - 20. Gron (Kmiť, Weissmann) Vylúčení: 7:8 na 2 min, navyše: Weissmann 10 min napadnutie hlavy a krku, Kledrowetz (obaja Košice) 10 min napadnutie zozadu, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Grečko - M. Valach, Gašparík, 2100 divákov Zostavy: Kežmarok: Klempa - Strapko, Gábriš, Brincko, Bednár, Sadiki, Žemba, J. Hrubý, Brejčák - Martin Slovák, Šechný, Drotár - Škovira, M. Palovčik, Pavol Segľa - Frank, S. Pavličko, Fedor - P. Gajdoš, Slaninák, B. Ihnačák Košice: Lipovský - I. Droppa, P. Mocek, M. Šterbák, Javín, Kledrowetz, Špelda, Valentín, Jendek - Weissmann, Kmiť, Gron - Špilár, Juraj Faith, P. Bartoš - Michel Miklík, Pleva, Rudolf Huna - Šimurda, Michal Lukáč, M. Bartánus Kežmarčania vo východniarskom derby od začiatku zatlačili favorizovaných hostí, ale v prvej tretine pálili slepými. V jej samom závere prišiel pre nich trest, keď Gron otvoril skóre 23 sekúnd pred prvou sirénou. V druhej tretine sa však Košičania spolu s početnou skupinou ich fanúšikov nestačili diviť. V rozpätí siedmich minút od polovice zápasu do 36. min presne namierili Gajdoš, Pavličko a Fedor a nováčik otočil na 3:1. Kuriózny bol najmä druhý gól domácich, o ktorý sa vlastne postaral obranca hostí Javín, no pripísali ho skúsenému Pavličkovi. V záverečnej časti hry hrali košickí hokejisti štyrikrát v početnej výhode, ale Klempu ani raz neprestrelili. A keďže sa neujali ani ďalšie šance hostí a tiež záverečná hra bez brankára v ich podaní, Kežmarok aj po druhý raz v sezóne na domácom ľade zdolal silný tím Košíc. Hlasy: Miroslav Ihnačák (tréner Kežmarku): "Mali sme dobrý nástup do zápasu, ale nepremenili sme niekoľko dobrých šancí a pred koncom prvej tretiny sme inkasovali gól. V druhej tretine sme sa naštartovali k lepšiemu výkonu, dali sme tri góly a to rozhodlo." Ján Šterbák (tréner Košíc): "Dnes sme neodohrali dobré stretnutie. Prvá tretina bola podľa našich predstáv, ale v druhej sme urobili veľa chýb najmä v našom obrannom pásme. Súper v prostrednej časti ohromnou bojovnosťou rozhodol zápas. S jedným gólom sa vonku jednoducho vyhrať nedá." HK 36 Skalica - Dukla Trenčín 7:0 (5:0, 2:0, 0:0) Góly: 1. Zálešák (Pálffy), 9. Zálešák (Pálffy), 15. Vlk (Pálffy, Zálešák), 15. T. Višňovský (Hollý, Šille), 20. Pálffy (Zálešák), 30. Zálešák (J. Mikúš, R. Hartmann), 38. Klučár (Šátek) Vylúčení: 11:14 na 2 min, navyše: Pálffy - 10 hrubosť, Gründling - 5+10+DKZ hrubosť, J. Mikúš - 10 napadnutie zozadu (všetci Skalica) - Poljaček - 10 hrubosť, Homer - 5+10+DKZ hrubosť, Kollár - 10+DKZ nešportové správanie, Bobček (všetci Trenčín) 5+DKZ napadnutie hlavy a krku, presilovky: 5:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Jonák, Ország - J. Tvrdoň, M. Orolín, 3400 divákov (vypredané) Zostavy: Skalica: Rybár - V. Vlk, Gründling, M. Ivičič, Gula, Škadra, Šille, Klučár, Škápik - Pálffy, Zálešák, J. Mikúš - Kocák, R. Školiak, Liščák - T. Višňovský, Hollý, R. Hartmann - Šátek, F. Novák, Malík Trenčín: Hála (15. V. Kováč) - Bobček, Malinský, Homer, Křetinský, P. Mikuš, Urban, Fatyka - Pardavý, A. Kollár, V. Nemec - Čacho, Huževka, Hanzal - S. Saliji, Trochta, Marek Haščák - Poljaček, Kóňa, V. Kútny V poslednom zápase roka sa bolo na skalickom ľade na čo pozerať. V prvej tretine vyšlo domácim všetko, na čo siahli, využili tri presilovky a celkovo strelili päť gólov. Gólový účet otvoril v úvodnej minúte Zálešák, keď využil Pálffyho prihrávku a skóroval medzi betóny Hálu. V polovici prvej časti si dvojica Zálešák - Pálffy opäť v presilovke zopakovala úspešnú spoluprácu a bolo 2:0. V 15. min sa v ďalšej početnej výhode presadil Vlk nahodenou strelou pred bránku - 3:0. Do bránky hostí sa potom dostal Kováč, ale už o 12 sekúnd kapituloval. Višňovský nechytateľne bez prípravy zavesil a zvýšil už na 4:0. V hre štyroch proti štyrom v poslednej minúte prvej časti skóroval ešte Pálffy. Druhú tretinu začali Trenčania zostra, výsledkom bola bitka a päť vyšších trestov, ale góly dávali opäť len domáci. V 30. min skompletizoval po Mikúšovej prihrávke hetrik Zálešák a na 7:0 zvyšoval svojím premiérovým gólom s pomocou teču trenčianskeho hráča obranca Klučár. Trenčania sa dostali do niekoľkých šancí, tie však zlikvidoval skvele chytajúci Rybár. Tretia tretina priniesla pekné zákroky Rybára aj Kováča, dramatické potýčky, ale skóre sa už nemenilo. Skaličania si tak zaslúžene pripísali tri body a Rybár zaznamenal prvý shutout v sezóne. Hlasy: Peter Oremus (tréner Skalice): "Musím chlapcom poďakovať za výborný a disciplinovaný výkon počas celého zápasu. Pri šanciach hostí nás podržal Rybár. Pred peknou návštevou nám posledný zápas v roku vyšiel, ďakujem divákom a všetkým želám do nového roka veľa štastia." Július Penzeš (asistent trénera Trenčína): "Po dlhom čase sme hrali v kompletnej zostave, ale malo to opačný efekt, ako sme čakali. Skalica nás vyškolila vo všetkých herných činnostiach. Prepadli sme hlavne v obrane. V útoku sme si vytvorili niekoľko šancí, ale Rybár nám dnes nedal šancu. Dostali sme poriadnu facku a verím, že nás to prebudí. Diváci videli peknú hokejovú šou, ale my sme hrali len vedľajšiu úlohu. HK Ardo Nitra - MHC Martin 1:4 (0:2, 0:2, 1:0) Góly: 46. Hronský (J. Mihálik, H. Ručkay) - 8. Podstavek (Koložváry, L. Havel), 14. Török (M. Beran, L. Říha), 31. L. Říha (Török, M. Beran), 33. M. Macho (Džerinš, Kolba) Vylúčení: 6:5 na 2 min, navyše: Gálik 10 min+DKZ za nešportové správanie, Ľ. Kolník 5 min+DKZ za napadnutie protihráča - L. Říha 10 min+DKZ za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - Horínek, M. Junek, 2959 divákov Zostavy: Nitra: Konrád - Halász, T. Sedlák, Šimka, Petrmichl, Rimmel, Vojta - M. Chrenko, J. Mihálik, Ľ. Kolník - Dornič, Gašpar, H. Ručkay - Gálik, M. Štefanka, Vozdecký, od 37. min Hronský, Valach Martin: Lakosil - Vantroba, Klepáč, B. Majeský, Hriňa, I. Ďatelinka, Kolba, Brcko, Dvořák - Török, M. Beran, L. Říha - Podstavek, Koložváry, L. Havel - Džerinš, M. Macho, Markovič - Trokan, Mahdalík, Themár Už v tretej minúte mal veľkú šancu prvý útok Martina, no Konrád v bránke Nitry si s koncovkou Koložváryho poradil. Presne po uplynutí 8. min však mali hostia lepšiu mušku, keď po akcii Koložváryho s Havlom skóroval bývalý hráč Nitry Podstavek - 0:1. V 14. min dal o sebe vedieť ďalší niekdajší obľúbenec domáceho publika Török, ktorý poslal zblízka puk pomedzi Konrádove betóny - 0:2. V druhej tretine opäť úradoval prvý útok Martina, keď po peknej spolupráci skóroval v 31. min Říha do odkrytej časti bránky Nitry na 0:3. O dve minúty už bol rozdiel v skóre štvorgólový, keď po prihrávke Lotyša Džerinša vymietol pravý horný roh Konrádovej svätyne Macho - 0:4. V závere tretiny napadol Kolník Klepáča, za čo musel opustť ľadovú plochu do konca zápasu a spolu s ním aj Říha s Gálikom. Domáci sa dočkali v 46. min, keď Mihálikovu akciu dotiahol do konca junior Hronský, ktorý strelil svoj prvý gól v extralige. Nitrania vzápätí zvýšili aktivitu a útoky sa striedali na oboch stranách. Na skóre sa však už nič nezmenilo a Martinčania potvrdili v Nitre svoje postavenie v tabuľke nielen výsledkom, ale aj výkonom. Hlasy: Jan Neliba (asistent trénera Nitry): "Martin podal koncentrovaný výkon, no my sme mu to uľahčili. Zápas sa vyvíjal pre nás zle, chýba nám bojovnosť a potom sú mágie trénerov úplne inde, keď hráči nesplnia naše pokyny." Ladislav Spišiak (tréner Martina): "Som rád, že sa nám podarilo vyhrať. Hráči dodržali taktické pokyny a dostali sme sa do vedenia. Mali sme uľahčenú ulohu tým, že Nitra hrala v oslabenej zostave." SITA