Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

06. novembra 2007

1. Tatranská začala so zasnežovaním svahu Interski1. Tatranská začala so zasnežovaním a úpravou lyžiarskych tratí na Štrbskom Plese. „Len čo to klimatické podmienky dovolili, to znamená v pondelok poobede, spustili sme zasnežovanie na ...Zdieľať

VYSOKÉ TATRY 6. novembra (WEBNOVINY) – 1. Tatranská začala so zasnežovaním a úpravou lyžiarskych tratí na Štrbskom Plese. „Len čo to klimatické podmienky dovolili, to znamená v pondelok poobede, spustili sme zasnežovanie na svahu Interski,“ povedal pre SITA technický riaditeľ 1. Tatranskej Ján Gavalier. Na Štrbskom Plese je momentálne v prevádzke 13 snežných diel. Gavalier zatiaľ nevedel povedať, kedy sa bude dať na Štrbskom Plese lyžovať. „Naším eminentným záujmom je spustiť to hneď ako sa to bude dať,“ doplnil J. Gavalier. Po zasnežení svahu Interski budú pokračovať v úprave Esíčka a postupne až hore na Solisko.

Pre nevhodné klimatické podmienky začala 1. Tatranská tohto roku s úpravou zjazdoviek o šesť dní neskôr ako v minulom roku. Prví lyžiari sa na svahu Interski spustili vlani 11. novembra. Pred tohtoročnou zimnou sezónou firma posilnila zasnežovacie kapacity na svahoch Interski a Esíčko, „aby sme mohli efektívnejšie využiť začiatky zimy,“ dodal J. Gavalier. Prevádzkovatelia lyžiarskych stredísk sa podľa neho už nezaobídu bez technického zasnežovania. Sneh „zhora“ len ťažko postačí na sprevádzkovanie lyžiarskeho strediska, „je to lotéria,“ dodal J. Gavalier.

Aktuálne snehové správy - snehové spravodajstvo pre Vás

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 V sobotu sa začína na Štrbskom Plese lyžiarska sezóna (9. 11. 2007)nasledujúci článok >>
Českých vojakov v KFOR v Kosove sledovali agenti
<< predchádzajúci článok
Zo štrukturálnych fondov SR zatiaľ vyčerpala 54,26 percent

1. Tatranská začala so zasnežovaním svahu Interski - diskusné fórum čitateľov