Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Víkend

09. novembra 2007

V sobotu sa začína na Štrbskom Plese lyžiarska sezónaV sobotu sa začne na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách nová lyžiarska sezóna. Päť dní po spustení technického zasnežovania bude v prevádzke svah Interski, kde je približne 40 cm snehu. Pôjde o ...Zdieľať

POPRAD 9. novembra (WEBNOVINY) – V sobotu sa začne na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách nová lyžiarska sezóna. Päť dní po spustení technického zasnežovania bude v prevádzke svah Interski, kde je približne 40 cm snehu. Pôjde o historicky najskorší termín začiatku lyžiarskej sezóny nielen vo Vysokých Tatrách, ale i na Slovensku, informoval agentúru SITA technický riaditeľ 1. Tatranskej Ján Gavalier. Doterajší rekord z minulého roka, keď sa lyžovačka v Tatrách začala 11. novembra, prekonala 1. Tatranská o jeden deň.

Spoločnosť pred zimnou sezónou investovala do posilnenia zasnežovacích kapacít na Štrbskom Plese. Svah Interski od pondelka intenzívne zasnežovalo 13 diel na výrobu snehu. Lyžiarom bude k dispozícii zatiaľ len lanovka k skokanským mostíkom. 1. Tatranská pokračuje v zasnežovaní ďalších svahov na Štrbskom Plese. Po svahu Interski je na rade Esíčko a neskôr aj zjazdovka zo Soliska. Celodenný lístok až do 23. decembra bude stáť 440 korún.

Napriek tomu, že lyžiarska sezóna sa minulý rok začala už 11. novembra a skončila až 8. mája, nebola to najdlhšia lyžiarska sezóna vo Vysokých Tatrách. Výrazné oteplenie na prelome novembra a decembra 2006 spôsobilo, že ani v Tatrách sa nedalo od 28. novembra do 15. decembra lyžovať. Lyžiarska sezóna tak trvala 161 dní. Doteraz najdlhšia lyžiarska sezóna vo Vysokých Tatrách bola na prelome rokov 2002 a 2003, kedy sa vo Vysokých Tatrách lyžovalo nepretržite od 16. novembra do 8. mája až 175 dní. „Uvidíme, či sa podarí túto hranicu prekonať,“ povedal riaditeľ Združenia cestovného ruchu Vysoké Tatry Peter Chudý.

Aktuálne snehové správy - snehové spravodajstvo pre Vás tu

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 1. Tatranská začala so zasnežovaním svahu Interski (6. 11. 2007)nasledujúci článok >>
Para si vyskúšala hromadný stage-diving
<< predchádzajúci článok
Jacksonovo vlastníctvo ranču nie je ohrozené

V sobotu sa začína na Štrbskom Plese lyžiarska sezóna - diskusné fórum čitateľov