24. marca 2010

44. kolo basketbalovej extraligy mužov

Tagy: basketbal

Súhrn stredajších výsledkov záverečného 44. kola základnej časti extraligy mužov v basketbale: BK Váhostav-SK Žilina - Astrum Levice 95:88 (27:11, 24:29, 24:24, 20:24) ...

BK Váhostav-SK Žilina - Astrum Levice 95:88 (27:11, 24:29, 24:24, 20:24)
Najviac bodov: Kosa 23, Hoferica 22, Tilandy 15 - Blagojevič 24, Kráľ 23, Grznár 18
TH: 38/22 - 29/20, fauly: 23 - 23, trojky: 9 - 6, rozhodovali: Ženiš, Bohucký a Špirka, 400 divákov
O výsledku rozhodla prvá štvrtina, v ktorej domáci jasne dominovali. Ďalší priebeh bol vyrovnaný. Tréneri dali príležitosť aj hráčom, ktorí doteraz nehrali. V prvom polčase sa hral pekný basketbal, po prestávke to už bol viac boj.

BK Inter Bratislava - BC Prievidza 76:69 (20:12, 17:17, 18:22, 21:18)
Najviac bodov: Anderson 19, Gavran 17, Ivan 15 - Fears 25, Thomas a Szalay po 8
TH: 26/19 - 16/8, fauly: 16 - 23, trojky: 8 - 9, rozhodovali: Gabara, Hančík a Tomašovič, 400 divákov
Od úvodných minút začal lepšie Inter, ktorý dominoval najmä v obrane a doskakovaní pod oboma košmi. Na konci prvého polčasu vyhrávali domáci až o 11 bodov (35:24). Úvod druhej polovice však vyšiel lepšie Prievidzi, ktorá po šnúre 8:0 znížila na jeden bod (38:39). V poslednej štvrtine dokonca Hornonitrania vyhrávali už o päť bodov (62:57), no záverečné minúty zvládli lepšie Bratislavčania a napokon vyhrali 76:69.

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves - MBK Rieker Komárno 89:79 (21:18, 31:18, 13:18, 24:25)
Najviac bodov: Baldovský 14, Baťka 12, Mróz, Jefferson a Kovalík po 10 - Maslík 21, Suja 15
TH: 11/7 - 13/10, fauly: 18 - 16, trojky: 11 - 9, rozhodovali: Sudek, Szibilla a Kovalčík, 700 divákov
V poslednom stretnutí základnej časti sa hral pohodový basketbal. Svižnejší vstup do zápasu mali hostia, postupne sa však začali presadzovať domáci a do polčasu s prehľadom otočili skóre. Po zmene strán hostia stiahli náskok Spišiakov ale tí opäť prepli na vyššie obrátky a zápas jasne dotiahli do víťazného

MBK Handlová - BK SPU Nitra 85:80 (26:16, 14:21, 23:23, 22:20)
Najviac bodov: Glavinič 26, Barišič 25, Manojlovič 12 - Votroubek 18, Crafford a Scott po 16
TH: 22/18 - 16/14, fauly: 23 - 23, trojky: 13 - 8, rozhodovali: Brziak, Margala a Turčina, 800 divákov
Domáci mali celý priebeh zápasu pod kontrolou, keď si neustále udržiavali v priemere päťbodový náskok. V závere sa hostia pokúsili o zvrat, domáci však ich tlak ustáli a zaslúžene zvíťazili, čím si zabezpečili celkové tretie miesto v tabuľke extraligy po základnej časti.

AB Cosmetics Pezinok - BK Svit 112:94 (38:22, 21:22, 29:31, 24:19)
Najviac bodov: Majoroš 25, Mičuda 24, Miloševič 20 - Polakovič 26, Laco 25, George 15
TH: 17/13 - 18/10, fauly: 20 - 16, trojky: 11 - 10, rozhodovali: Hlinka, Matejčík a Šramko, 200 divákov
V zápase, v ktorom prakticky o nič nešlo, videli diváci najmä útočný basketbal. Domáci nebránili skoro vôbec a hostia nestačili na ofenzívnu silu Pezinka, takže skóre narastalo rýchlo. Domáci potvrdili úlohu favorita, ale v obrannej fáze úplne zlyhali.