Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Auto moto

27. februára 2019

5 hlavných výhod cestnej nákladnej prepravyDoteraz sa na prepravu tovaru používali jej rôzne druhy. Každá z nich má svoje vlastné výhody, ktoré určujú výber zákazníka, tovaru a čas potrebný na dodanie zásielky.Zdieľať
5 hlavných výhod cestnej nákladnej prepravy

Cestná nákladná doprava má ale spomedzi všetkých typov stále to najlepšie postavenie a je najviac využívaná.

Tí, ktorí sa dlhodobo zaoberajú nákladnou dopravou vedia, že cestná doprava je jedným z najvýhodnejších spôsobov na transport tovaru od predajcu k zákazníkovi. Často je hlavným kritériom jej výberu univerzálnosť vozidiel ako spoľahlivého dopravného prostriedku.

S ním môže byť rovnako úspešne prepravovaný tekutý, pevný alebo hromadný náklad, ktorý sa zmestí do správneho vozidla a  kontajnera . Výhod cestnej nákladnej prepravy, o ktorých si teraz niečo povieme, je samozrejme viac.

Od dverí k dverám a rýchlo

Jedná sa možno o najjednoduchší spôsob dopravy, ktorý umožňuje dodávať tovar kdekoľvek v krajine a v zahraničí priamo k dverám zákazníka. Takže všetko dostanete včas a priamo k vašim dverám.

Samozrejme, preprava tovaru leteckým spôsobom je rýchla tiež, ale lietadlo sa až k vám domov pred dvere dostať nemôže, a preto je nutné opäť využiť rovnako rýchlu cestnú prepravu, ktorá sa dostane na takmer akékoľvek miesto. Použitie tohto typu dopravy sa stáva opodstatnené aj pri rozhodnutí o preprave tovaru podliehajúceho skaze.

Schopnosť zmeniť trasu

Zatiaľ čo pri leteckej a železničnej doprave to možné nie je, pri cestnej nákladnej preprave tovaru máte možností koľko len chcete a vždy sa produkt a zásielka dostane na správne miesto, aj keď ste zmenili adresu doručenia.

Kontinuita dopravy bez prekládky

Vám šetrí čas a zákazníkom zasa náklady. Univerzálnosť cestnej dopravy spočíva v našich podmienkach v tom, že sa vám dokáže veľmi dobre prispôsobiť. Výhodou je aj to, že vyloženie veľkého množstva tovaru môže byť uskutočnené postupne a po celej trase vozidla, čo vám žiadny iný druh dopravy neposkytne.

Rýchla organizácia

Všetko, čo k nej potrebujete, je nájsť vhodné auto a vodiča, teda prepravnú spoločnosť, ktorá sa o konkrétne zasielateľstvo postará veľmi jednoducho a vždy aj rýchlo.

Rôzne typy vozidiel

Autá sú rozdelené podľa účelu, kapacity a druhu prepravovaného tovaru, čo vám umožňuje znížiť náklady na dopravu. Stačí si vybrať dobrého prepravcu a auto, ktoré najlepšie zodpovedá typu a objemu vášho nákladu.

Ako ste sa možno presvedčili, výhod je naozaj dosť a zákazníci ich aj oceňujú a neboja sa v tejto súvislosti svojej prepravnej spoločnosti zveriť všetky potreby. Veď doručovanie a pohyb tovaru je veľmi dôležitou súčasťou dobrých vzťahov a komunikácie medzi obchodníkom a jeho klientom.

Ako to funguje s prepravou tovaru do zahraničia?

Tovar ale neposielame len v rámci krajín Európskej únie. Nielen štatistiky potvrdzujú, že vývoz tovaru do zahraničia medziročne vzrástol o viac než 8 %. Na základe toho si množstvo zákazníkov a predajcov, ktorí tento tovar potrebujú prepraviť, vyberajú na tieto účely vhodné spôsoby prepravy.

Pošta vám v tomto smere poskytne dobré služby tiež a kedykoľvek si ich môžete prispôsobiť. S prepravou tovaru do zahraničia vám pomôže aj kuriérska spoločnosť, z ktorých tie najlepšie vedia doručiť zásielku aj mimo krajín EÚ.

A samozrejme s väčším množstvom alebo objemom tovaru vám pomôže aj klasická prepravná spoločnosť, ktorá využíva na prepravu tovarov niekoľko spôsobov. Elumatrans je jedna z tých najlepších a o vaše zásielky sa postará veľmi rýchlo a k maximálnej spokojnosti. Stačí sa len presvedčiť.


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ukrajina zrušila svoju účasť na Eurovízii
<< predchádzajúci článok
Literárny týždenník ponúka rozhovor s environmentalistom M. Kravčíkom

5 hlavných výhod cestnej nákladnej prepravy - diskusné fórum čitateľov