Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. marca 2018

A. Danko a B. Bugár prišli za R. Ficom, rokuje Koaličná radaNa archívnej snímke zľava predseda SNS Andrej Danko, premiér SR Robert Fico (SMER-SD) a predseda Most-Híd Béla Bugár.Zdieľať
Na archívnej snímke zľava predseda SNS Andrej Danko, premiér SR Robert Fico (SMER-SD) a predseda Most-Híd Béla Bugár. Foto: TASR - Martin Baumann
 
Bratislava 13. marca (TASR) - Šéfovia koaličných zoskupení SNS a Most-Híd Andrej Danko a Béla Bugár sa presunuli po debatách z parlamentu na Úrad vlády SR, kde zasadla Koaličná rada. Už od rána tu o vzniknutej situácii diskutovalo vedenie Smeru-SD, o výsledkoch zatiaľ neinformovali.


V NR SR medzitým debatovali aj jednotlivé poslanecké kluby. Ján Podmanický (Smer-SD) napríklad uviedol, že predčasné voľby sú možno najpravdepodobnejšia možnosť riešenia vládnej krízy, ale nemusí byť jediná. Odvolával sa na počty v parlamente. "Treba zanalyzovať všetky možné alternatívy. Keď si zoberiete počty v parlamente, je jasné, že alternatívou nie sú len predčasné voľby. Je možné, že predčasné voľby sú najpravdepodobnejšia alternatíva, ale rokovania sa ešte neskončili," povedal novinárom.

Treba si podľa neho počkať na ďalší vývoj a jasný postoj všetkých koaličných strán. Na otázku, či je možné, že predčasné voľby nebudú, povedal, že je možné všetko. Nepovedal, či je Smer-SD ochotný prípadne vládnuť aj s podporou kotlebovcov alebo vymeniť Most-Híd za inú stranu.

Poslanec Smeru-SD Michal Bagačka predčasné voľby odmieta. "Môj osobný názor je, že predčasné voľby by nemali byť, lebo vražda dvoch mladých ľudí bola zneužitá," povedal Bagačka. Vedenie strany podľa neho rokuje, uzavreté nie je nič. Rovnako má rokovať Koaličná rada. Jaroslav Baška tiež nechcel hovoriť nič predtým, ako sa dohodnú stranícke orgány.

Most-Híd v pondelok (12.3.) večer rozhodol, že chce predčasné voľby. Premiér Robert Fico (Smer-SD) ich podľa Bélu Bugára odmietol, Most-Híd chce rokovať so SNS. Ak rokovania nebudú úspešné, Most-Híd odíde z koalície. Predseda SNS Andrej Danko na sociálnej sieti napísal, že akékoľvek úvahy o stanovení termínu predčasných parlamentných volieb sú nateraz predčasné. SNS o nich bude rokovať až vtedy, ak dôjde k pádu vlády, resp. jej nefunkčnosti, prípadne k nefunkčnosti koalície.
 

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 VIDEO: Koalícia sa podľa A. Danka rozpráva aj o výmene premiéra (13. 3. 2018)
 R. Fico bude v pondelok čeliť odvolávaniu (13. 3. 2018)
 VIDEO: Danko: S Kiskom sme si vymenili názory na rekonštrukciu vlády (12. 3. 2018)
 VIDEO: DANKO: Sme pripravení rokovať o rekonštrukcii vlády (12. 3. 2018)
 OĽaNO: Odchod Kaliňáka nestačí, je to len prvý krok v očiste politiky (12. 3. 2018)
 VIDEO: Minister vnútra Robert Kaliňák odstupuje z funkcie (12. 3. 2018)
 Danko: L. Žitňanská hovorí o rekonštrukcii vlády až na úroveň premiéra (12. 3. 2018)
 Video: Most-Híd sa stretol s Kiskom. Nepovedal, či mu stačí Kaliňákov odchod (12. 3. 2018)
 Most-Híd má popoludní rozhodovať, či zostane v koalícii (12. 3. 2018)
 Prezident pokračuje v rokovaniach so stranami, prijme Most-Híd a SNS (12. 3. 2018)nasledujúci článok >>
Viac ako 1200 zdravotníkov v Žiline absolvuje komunikačné školenie
<< predchádzajúci článok
Uzbecká metropola bude hostiť medzinárodnú konferenciu o Afganistane

A. Danko a B. Bugár prišli za R. Ficom, rokuje Koaličná rada - diskusné fórum čitateľov