Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

19. novembra 2017

A. Danko: Chcem zachrániť slovenské zbrojárske továrne a strojárstvoNa snímke predseda Národnej rady SR Andrej Danko.Zdieľať
Na snímke predseda Národnej rady SR Andrej Danko. Foto: TASR/Martin Baumann
Bratislava 19. novembra (TASR) - Predseda Národnej rady SR a líder SNS chce zachrániť slovenské zbrojárske továrne a strojárstvo. Vyhlásil to v diskusnej relácii TA3 V politike s vysvetlením, že čo najväčšia časť akéhokoľvek vojenského zariadenia, ktoré je možné nakúpiť, bola vyrobená na Slovensku.


"Nebuďme hlúpi. Ak si Slovenská republika prezbrojuje svoju armádu, musí mať slovenské riešenie. Nič iné ma nezaujíma. Samozrejme, že je veľmi dôležitá aj transparentnosť, ale musíme mať svoj výrobok. Zničili sme si zbrojárstvo a ak teraz pri prezbrojovaní nedáme šancu našim výrobcom, už nikdy neoživíme ani toto torzo," myslí si.

Danko je preto rád, že pri plánovanom nákupe obrnených transportérov za 1,2 miliardy eur bolo nastavené slovenské riešenie. "Našli sme podporu v koalícii aj pochopenie u prezidenta Andreja Kisku. Dôležité je, aby sa slovenskí vojaci už nehanbili chodiť na cvičenia NATO a aby sa to konečne začalo riešiť," odkázal.

Na margo transparentnosti a utajenia projektu podotkol, že obsahuje niektoré obchodné informácie, ktoré zverejnené byť nemôžu. "Sú to materiály, ktoré som po obsahovej stránke nevidel, lebo podliehajú režimu utajenia. Je tam veľa technických vecí a ja nepovažujem za potrebné sa s nimi oboznamovať," vysvetlil.

Andrej Danko je presvedčený, že mnohým lobistom sa nepáči, že vláda preferuje slovenské výrobky, a preto pripravovaný nákup kritizujú. "Starajú sa do toho roky, a to s jediným cieľom - zavďačiť sa svojim sponzorom. Niekomu sa narušili pripravované plány," uzavrel.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Chodec, ktorého zachytili MHD, podľahol ťažkým zraneniam
<< predchádzajúci článok
Stoltenberg: Ukrajina má dvere do NATO otvorené