Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

23. novembra 2009

Afganistan má najvyššiu úmrtnosť novorodencovAfganistan je dnes podľa Organizácie Spojených národov bezpochyby najhorším miestom na narodenie detí. Z 1000 novorodencov zomrie 257. K tomu prispieva aj skutočnosť, že 70 percent populácie nemá ...Zdieľať
KÁBUL 23. novembra (WEBNOVINY) - Afganistan je dnes podľa Organizácie Spojených národov bezpochyby najhorším miestom na narodenie detí. Z 1000 novorodencov zomrie 257. K tomu prispieva aj skutočnosť, že 70 percent populácie nemá prístup k čistej vode. Uviedol to Detský fond OSN (UNICEF) vo svojej pravidelnej správe Stav detí vo svete.


Podľa UNICEF-u pre zhoršenú bezpečnosť v krajine takmer 43 percent obyvateľov nedostáva žiadnu pomoc od nadácií či humanitárnych organizácií. Ako sa uvádza v správe, 30 percent afganských detí musí pracovať, 43 percent dievčat do 18 rokov prinútia rodičia vydať sa a takmer 50 percent Afgancov je vo veku pod 15 rokov.

Afganské deti sú často vystavované sexuálnemu zneužívaniu, v roku 2008 zaznamenali v krajine 1459 takýchto prípadov. Deti sú často využívané aj na samovražedné útoky.

SITA/Makfax

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Polícia bude testovať automobil Škoda Yeti v náročnejších podmienkach
<< predchádzajúci článok
Národniari nesúhlasia so zvýšením počtu vojakov v Afganistane

Afganistan má najvyššiu úmrtnosť novorodencov - diskusné fórum čitateľov