Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

Denník - Správy
Pridajte sa
Ste na Facebooku?
Ste na Twitteri?
Pridajte sa.

 Mobilná verzia


 24hod.sk    Ekonomika

12. augusta 2019

Agroagentúra už vyplatila platby na veľké dobytčie jednotkyNa snímke generálny riaditeľ PPA Juraj Kožuch.Zdieľať
Na snímke generálny riaditeľ PPA Juraj Kožuch. Foto: TASR Jakub Kotian
Bratislava 12. augusta (TASR) – Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) už spustila vyplácanie žiadostí o doplnkovú vnútroštátnu platbu na veľké dobytčie jednotky (VDJ) na rok 2019. Schválené sú pritom takmer všetky žiadosti. Informoval o tom Vladimír Machalík, hovorca Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR.


"K dnešnému dňu bolo z 2538 podaných žiadostí o doplnkovú vnútroštátnu platbu na dobytčie jednotky na rok 2019 schválených už 2519. Predstavuje to až 99,25 %. Aktuálne už vyplácame prostriedky žiadateľom. K dnešnému dňu je už vyplatených vyše 3,2 milióna eur a ďalšie platby sa uskutočňujú. Naším cieľom je uspokojiť žiadateľov čo najskôr," vysvetlil Juraj Kožuch, generálny riaditeľ PPA.

Na podporu dojčiacich kráv je podľa Machalíka stanovený národný strop 28.080 dobytčích jednotiek a na ovce a kozy nad 12 mesiacov je stanovený národný strop 45.863 dobytčích jednotiek. V prípade dojčiacich kráv bol tento strop prekročený a z tohto dôvodu je na túto schému určený koeficient krátenia na úrovni 0,45312979. Pri jednej oprávnenej a schválenej dobytčej jednotke je priznaný a podporený počet 0,45 dobytčej jednotky.

Machalík dodal, že rozhodnutia o schválených žiadostiach distribuujú regionálne pracoviská PPA. Žiadatelia sa môžu obrátiť na príslušné regionálne pracovisko v mieste administrovania ich žiadosti a o stave svojej žiadosti sa v prípade záujmu informovať. PPA spustila schvaľovanie žiadostí o doplnkovú vnútroštátnu platbu na dobytčie jednotky na tento rok 31. júla.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Do systému eKasa je pripojená necelá polovica pokladníc
<< predchádzajúci článok
Myjavčan mal zabiť svojho suseda, hrozí mu až 20-ročné väzenie

Agroagentúra už vyplatila platby na veľké dobytčie jednotky - diskusné fórum čitateľov