Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

25. júla 2007

AiTE za zásah pri požiari nebude žiadať náhraduVedenie spoločnosti Air Transport Europe Poprad sa rozhodlo venovať tri letové hodiny, jedna hodina preletu z Oravíc do Slovenského raja a dve hodiny hasenia z vrtuľníka 23. júla, v hodnote približne 205 ...Zdieľať

POPRAD 25. júla (WEBNOVINY) - Vedenie spoločnosti Air Transport Europe Poprad sa rozhodlo venovať tri letové hodiny, jedna hodina preletu z Oravíc do Slovenského raja a dve hodiny hasenia z vrtuľníka 23. júla, v hodnote približne 205 000 korún ako sponzorský dar Slovenskému raju. Tak ako v iných podobných situáciách, aj v tomto prípade požiadali predstavitelia Hasičského a záchranného zboru spoločnosť ATE o pomoc pri hasení lesného požiaru v Slovenskom raji. Posádka vrtuľníka Mi-8 prerušila práce na Oraviciach a okamžite letela na pomoc hasičom. Keďže 23. júla do 11:00 nebola dohoda o tom, kto ATE zaplatí hasiace práce, posádka vrtuľníka sa vrátila na Oravice, informoval agentúru SITA hovorca ATE Pavol Svetoň.

Spoločnosť Air Transport Europe Poprad nemala a ani nemá podpísanú zmluvu s ministerstvom vnútra o hasiacich prácach s pomocou vrtuľníka. Na Slovensku sú v tomto čase len dve súkromné firmy, ktoré majú leteckú vrtuľníkovú techniku schopnú účinne pomôcť pri hasení lesných, ale aj iných rozsiahlych požiarov. Vedenie ATE privíta každú dohodu s ministerstvom vnútra, ktorá pomôže pri likvidovaní požiarov, a ktorá môže výrazne usporiť peniaze daňových poplatníkov.

Ak bude potrebné a budú urobené záväzné prísľuby na preplatenie letových hodín pri hasení požiaru v Slovenskom raji, ATE okamžite nasadí na požiarovisko svoj vrtuľník, doplnil Svetoň.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Silný vietor znemožňuje nasadenie vrtuľníkov na požiar (25. 7. 2007)
 Lesný požiar v Slovenskom raji stále nie je pod kontrolou (24. 7. 2007)
 Požiar v Slovenskom raji i pri Poráči môžu hasiť len vrtuľníky (24. 7. 2007)
 Lesný požiar v Slovenskom raji spôsobil pravdepodobne blesk (23. 7. 2007)
 Hasiči v Slovenskom raji sa sťažovali na nedostatok vody (23. 7. 2007)nasledujúci článok >>
Oxford zaplavila Temža, stotisíce sú bez pitnej vody
<< predchádzajúci článok
V Indii vypukla vtáčia chrípka

AiTE za zásah pri požiari nebude žiadať náhradu - diskusné fórum čitateľov