Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

14. marca 2012

Ak Rusko nezníži cenu plynu, Ukrajina ho kúpi od NemeckaUkrajina kúpi plyn od Nemecka, ak neuspeje v rokovaniach s Ruskom o znížení jeho ceny. V stredu to vyhlásil ukrajinský premiér Mykola Azarov. Ukrajina by tak kúpila ruský plyn od nemeckých ...Zdieľať
eustream KYJEV 14. marca (WEBNOVINY) - Ukrajina kúpi plyn od Nemecka, ak neuspeje v rokovaniach s Ruskom o znížení jeho ceny. V stredu to vyhlásil ukrajinský premiér Mykola Azarov.


Ukrajina by tak kúpila ruský plyn od nemeckých podnikov, ktorý by bol lacnejší než ten priamo z Ruska, dodal.

Ďalej bez uvedenia detailov povedal, že ukrajinská štátna energetická firma Naftogaz plánuje kúpiť plyn od nemeckej RWE.

Podľa analytikov sú dodávky od nemeckých spoločností možné iba vo veľmi malých objemoch, pretože ukrajinský plynovodný systém je navrhnutý v smere z Ruska do Európy.

Ukrajina, ktorá závisí od dodávok ruského plynu, sa celý rok snaží neúspešne presvedčiť Moskvu, aby prehodnotila zmluvu z roku 2009, ktorá podľa Kyjeva žiada prehnane vysokú cenu za plyn.

Ukrajina platí 416 USD za tisíc metrov kubických plynu a za férovú platbu pokladá 250 USD. Predchádzajúce nezhody medzi bývalými sovietskymi krajinami na čas zastavili dodávky ruského plynu do Európy.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dánski homosexuáli sa zrejme budú môcť sobášiť aj v kostole
<< predchádzajúci článok
Most-Híd údajne rokoval so Smerom, k dohode však nedospeli

Ak Rusko nezníži cenu plynu, Ukrajina ho kúpi od Nemecka - diskusné fórum čitateľov