Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

30. júna 2006

Ak sa bude rúcať to, čo sme vybudovali, budete ma počuťAk sa bude rúcať to, čo sme vybudovali, budete ma počuť, vyhlásil na dnešnej rozlúčkovej tlačovej besede minister zahraničných vecí SR Eduard Kukan. Týmto výrokom minister nadviazal na svoje ...Zdieľať

BRATISLAVA 30. júna (WEBNOVINY) - Ak sa bude rúcať to, čo sme vybudovali, budete ma počuť, vyhlásil na dnešnej rozlúčkovej tlačovej besede minister zahraničných vecí SR Eduard Kukan. Týmto výrokom minister nadviazal na svoje hodnotenie postavenia, ktorú Slovenská republika získala v zahraničí. Kukan pripomenul, že plody tvrdej práce rezortu zahraničia uznáva medzinárodné spoločenstvo. Ako opozičný poslanec ich bude strážiť, pripomenul. Na otázku médií, či nová slovenská vláda dokáže kredibilitu krajiny udržať, Kukan odpovedal, že nemá význam sa k tomuto problému podrobne vyjadrovať, kým nie je známe programové vyhlásenie nového vládneho kabinetu. K tejto otázke pristupuje z pozícia vlastenca, za akého nepovažuje krčmového krikľúňa, zdôraznil. Kukan si želá, aby postavenie Slovenska zostalo také dobré, ako ho pomohla vybojovať odchádzajúca slovenská vláda.

Keď sa rozhoduje o nejakej sprostredkovateľskej úlohe, rating slovenskej diplomacie je vyšší, ako rating susedných krajín, pripomenul Kukan. Preto si žiadna vláda nemôže dovoliť zbaviť sa profesionálov, ktorých diplomatické kvality ocenilo a využilo medzinárodné spoločenstvo, dodal minister. Ako sám povedal, bol by rád, aby nový minister zahraničných vecí pozitívne aspekty slovenskej diplomacie zachoval a ďalej kultivoval.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Po oznámení koalície Mikloš radšej vstúpil do 2. piliera
<< predchádzajúci článok
Stravovacie a ubytovacie zariadenia v SR nedodržiavajú hygienu

Ak sa bude rúcať to, čo sme vybudovali, budete ma počuť - diskusné fórum čitateľov

Budeme ho počuť?30.6. 21:19:49