12. júna 2006

Američania podľahli Čechom 0:3

V úvodnom zápase E-skupiny na MS vo futbale na štadióne Veltins-Arena v Gelsenkirchene zvíťazili pred 52 000 divákmi Česi nad reprezentáciou USA hladko rozdielom triedy 3:0 (2:0). Už v 5. min otvoril ...

GELSENKIRCHEN 12. júna (WN/SITA) - V úvodnom zápase E-skupiny na MS vo futbale na štadióne Veltins-Arena v Gelsenkirchene zvíťazili pred 52 000 divákmi Česi nad reprezentáciou USA hladko rozdielom triedy 3:0 (2:0). Už v 5. min otvoril skóre hlavou najlepší strelec Česka Jan Koller, pre ktorého to bol už 43. reprezentačný gól. V 36. min pridal druhý gól nádhernou strelou z 25 metrov Tomáš Rosický. V druhom polčase v 76. min prikrášlil výsledok opäť Tomáš Rosický, ktorého do samostatného úniku perfektne vysunul Pavel Nedvěd a ofenzívny stredopoliar Borussie Dortmund nedal Kaseyovi Kellerovi v bránke USA šancu. Záverečná štvrťhodina už priniesla iba snahu Čechov o udržanie pre nich priaznivého stavu a úsilie hráčov USA, ktoré však nemalo žiadny efekt. Česi v závere prvého polčasu prišli o Jana Kollera, ktorého s podozrením na natrhnutý zadný stehenný sval odviezli do nemocnice.

Taliansko porazilo Ghanu 2:0
Na MS vo futbale zdolali Česi reprezentáciu USA 3:0