Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

14. februára 2020

Američania rozšírili obvinenia proti Huawei v kauze krádeží duševného vlastníctvaFederálne ministerstvo spravodlivosti v USA rozšírilo obvinenia proti spoločnosti Huawei v kauze krádeží duševného vlastníctva od jej amerických konkurentov. Čínska ...Zdieľať
huawei 676x451 14.2.2020 (Webnoviny.sk) - Federálne ministerstvo spravodlivosti v USA rozšírilo obvinenia proti spoločnosti Huawei v kauze krádeží duševného vlastníctva od jej amerických konkurentov. Čínska firma najnovšie čelí aj podozreniu, že Iránu predala zariadenia, s pomocou ktorých tamojší režim monitoroval účastníkov protivládnych demonštrácií z roku 2009.


Huawei tiež údajne pokračuje v obchodných aktivitách so Severnou Kóreou, a to ja napriek americkým sankciám. Huawei všetky nové obvinenia odmieta a označuje ich za nepodložené, uviedla agentúra AP.

Huawei patrí medzi popredných svetových dodávateľov zariadení pre siete 5G. Mnohé krajiny však majú obavy, že technológie firmy môžu byť zneužité na špionáž v prospech čínskej vlády.

USA preto Huawei vlani vylúčili z budovania sietí novej generácie a na svojich spojencov naliehajú, aby postupovali rovnako. V opačnom prípade Washington spojencom hrozí obmedzením spolupráce pri výmene spravodajských informácií, uviedla rakúska agentúra APA.


Zdroj: Webnoviny.sk - Američania rozšírili obvinenia proti Huawei v kauze krádeží duševného vlastníctva © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
OĽaNO dáva na predvolebnú kampaň státisíce eur, Transparency zverejnilo ich účet za výlet do Cannes
<< predchádzajúci článok
Senior prišiel na internetovej zoznamke o 200-tisíc dolárov, peniaze mali ísť na podporu galérie

Američania rozšírili obvinenia proti Huawei v kauze krádeží duševného vlastníctva - diskusné fórum čitateľov