Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

14. februára 2020

Nancy Pelosiová varuje Európu pred čínskou firmou Huawei, jej mobily vraj majú „zadné vrátka“Predsedníčka Snemovne reprezentantov amerického Kongresu Nancy Pelosiová v piatok vystríhala predovšetkým európske krajiny, aby nedovolili preniknúť na svoj trh čínskej telekomunikačnej spoločnostiZdieľať
germany_munich_security_conference_04845 37acaaa1731c4d9e8a02734f1d208fb9 676x428 14.2.2020 (Webnoviny.sk) - Predsedníčka Snemovne reprezentantov amerického Kongresu Nancy Pelosiová v piatok vystríhala predovšetkým európske krajiny, aby nedovolili preniknúť na svoj trh čínskej telekomunikačnej spoločnosti Huawei.


Americkí odborníci nedávno oznámili, že našli v mobilných telefónoch jej výroby takzvané "zadné vrátka", ktorými sa odosielajú údaje o ich používaní a ktorými Čína dokáže špehovať pravdepodobne akúkoľvek činnosť používateľa na mobile. Čína tieto obvinenia popiera, americkí experti sú však v tejto otázke zajedno.

"Čína sa snaží vyvážať svoju digitálnu autokraciu prostredníctvom svojho telekomunikačného giganta Huawei. Jednotlivé štáty by sa však nemali vzdať svojej telekomunikačnej infraštruktúry a darovať ju Číne len preto, že je to pre ne finančne výhodné," povedala v piatok Pelosiová na Mníchovskej konferencii, podujatí, na ktorom sa každý rok stretáva svetová špička odborníkov z oblasti zahraničnej politiky a bezpečnosti.

Nesúhlas s celosvetovým rozmachom čínskej firmy Huawei, a predovšetkým s jej snahou ovládnuť mobilné siete novej generácie, známe ako 5G, je jednou z mála tém, v ktorých majú rovnaký názor ako Pelosiovej demokrati, tak aj prezident Donald Trump.


Zdroj: Webnoviny.sk - Nancy Pelosiová varuje Európu pred čínskou firmou Huawei, jej mobily vraj majú „zadné vrátka“ © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pred 27 rokmi bol zvolený prvý slovenský prezident, spoluzakladateľ HZDS Kováč mal spory s Mečiarom
<< predchádzajúci článok
Grécky ostrov Karpathos medzi Rodosom a Krétou zasiahlo zemetrasenie s magnitúdom 4,8

Nancy Pelosiová varuje Európu pred čínskou firmou Huawei, jej mobily vraj majú „zadné vrátka“ - diskusné fórum čitateľov