Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

15. novembra 2020

Aneta Langerová vydáva nový album Dvě slunceV decembri plánuje Aneta Langerová predstaviť nový album na dvoch koncertoch v Prahe a v Kroměříži, samozrejme, v prípade, ak česká vláda zruší súčasné núdzové opatrenia.Zdieľať
Langerová

Známa česká speváčka a skladateľka Aneta Langerová vydáva nový, v poradí piaty štúdiový album, ktorému dala názov Dvě slunce. Jeho vydanie naplánovala speváčka na 26. novembra, teda na deň svojich 34. narodenín. Prvým singlom bola pieseň Bílý Den, druhým je skladba Dvě slunce, k obom už vznikol aj videoklip.


Nový album ponúka trinásť piesní, sú nimi Dvě slunce, Bílý Den, Na horách sněží, Marie, Sama, Tělo 2086, Jak krásné je být milován, Závrať, Větrné mlýny, Tam kam, Antonín, Netopýr a Strom. Hudbu zložili Aneta Langerová, Jakub Zitko a Dorota Barová, texty napísali Aneta Langerová, Jakub Zitko a Tomáš Tajchner. Producentom albumu je Jakub Zitko, hudobné aranže a dramaturgia albumu sú dielom speváčky samotnej.„Neviem snáď ani opísať, aká som šťastná, keď môžem tvoriť. Začala sa nová etapa môjho života. Dvě slunce vznikali v našich hlavách, srdciach, myšlienkach a predstavách. V spoločnom priestore, ktorý sme postupne napĺňali ďalšími príbehmi, ktoré sa chceli narodiť. Každý z nich má svoju atmosféru. Tá vás trebárs zavedie bližšie k tíšine vlastnej duše. Tak, ako mňa. Verím, že nové piesne budú poslucháčom dobrými spoločníkmi,“ hovorí Aneta.

„Celým albumom sa ako niť tiahne téma dualít symbolizovaných motívom dvoch sĺnk, ktoré zastupujú minulosť a budúcnosť, vnútorný a vonkajší svet a tiež schopnosť odvážneho rozhodnutia a vstupu z detstva do dospelosti. Dvě slunce sú ako rodičia, ktorí láskyplne dohliadajú na príbeh každého z nás,“ dodáva Jakub Zitko. Scenára a réžie videoklipov Dvě slunce a Bílý Den sa ujal Zdeněk Suchý. Ten si k spolupráci vybral kameramana Tomáša Krestu a strihača Jakuba Vovsa. V hlavnej úlohe videoklipu Dvě slunce účinkuje česká herečka Anna Fialová. Vo videoklipe Bílý Den sa zas predstavil herec s nekonečným zmyslom pre humor Miloslav Mejzlík.

V decembri plánuje Aneta Langerová predstaviť nový album na dvoch koncertoch v Prahe a v Kroměříži, samozrejme, v prípade, ak česká vláda zruší súčasné núdzové opatrenia. Na február a marec budúceho roka plánuje koncertné turné Dvě slunce.


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Langerová kraľovala udeľovaniu cien Žebřík (6. 3. 2010)
 Aneta Langerová po prvýkrát prehovorila o svojom vzťahu so ženou (17. 2. 2010)
 Langerová vyráža na turné, zahrá aj v Bratislave (26. 1. 2010)
 LANGEROVÁ: Na albume Jsem som chcela najmä spievať (25. 11. 2009)
 Langerová prevalcovala Bílú i Gotta (12. 12. 2005)nasledujúci článok >>
Náučný chodník Glanzenberg v Banskej Štiavnici sa dočkal obnovy
<< predchádzajúci článok
Prísnejšie emisné normy môžu zakázať autá so spaľovacím motorom

Aneta Langerová vydáva nový album Dvě slunce - diskusné fórum čitateľov