24. marca 2007

Angerer zakončil sezónu víťazstvom, Bajčičák 14.

V záverečných individuálnych pretekoch Svetového pohára 2006/2007 v behu na lyžiach, ktorými bol skiatlon mužov na 15 + 15 km klasickou a voľnou technikou s hromadným štartom vo švédskom Falune, sa ...

FALUN 24. marca (WEBNOVINY) - V záverečných individuálnych pretekoch Svetového pohára 2006/2007 v behu na lyžiach, ktorými bol skiatlon mužov na 15 + 15 km klasickou a voľnou technikou s hromadným štartom vo švédskom Falune, sa stal Nemec Tobias Angerer. Už dávnejšie istý celkový víťaz seriálu a úspešný obhajca vzácnej trofeje z predchádzajúcej sezóny v dramatickom záverečnom finiši o 0,2 s zdolal domáceho Mathiasa Fredrikssona, tretí s odstupom 0,4 s na víťaza prišiel do cieľa Emmanuel Jonnier z Francúzska. Angerer okrem hlavnej trofeje získal aj malý krištáľový glóbus za celkové prvenstvo v hodnotení tzv. dlhých behov. Z tria Slovákov v 70-člennom štartovom poli sa najviac darilo Martinovi Bajčičákovi, ktorý skončil na veľmi dobrom 14. mieste. Ivan Bátory obsadil 39. priečku, Michal Malák preteky nedokončil. V konečnom poradí klesol Ivan Bátory o jednu priečku, v celkovej klasifikácii skončil na 47. mieste, v hodnotení dlhých behov sa udržal v červenej skupine elitnej tridsiatky, keď mu patrila 28. pozícia. Martin Bajčičák si vďaka zisku 18 bodov v celkovej klasifikácii polepšil o desať miest a skončil šesťdesiaty druhý, v hodnotení dlhých behov skončil na 37. priečke.

Výsledky
1. Tobias Angerer (Nem.) 1:31:18,0 h, 2. Mathias Fredriksson (Švéd.) +0,2 s, 3. Emmanuel Jonnier (Fr.) +0,4, 4. Anders Södergren (Švéd.) +1,2, 5. Vincent Vittoz (Fr.) +13,9, 6. Frode Estil (Nór.) +16,4, 7. Giorgio di Centa (Tal.) +18,4, 8. Jean Marc Gaillard (Fr.) +24,5, 9. Jiří Magál (ČR) +24,7, 10. Christian Hoffmann (Rak.) +31,2, ... 14. Martin Bajčičák +50,5, 39. Ivan Bátory +3:49,7, ... Michal Malák (všetci SR) - preteky nedokončil