Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

06. septembra 2007

Argentínska vláda zatvorila rafinériu firmy Royal Dutch ShellArgentínska vláda v stredu nariadila zatvoriť rafinériu britsko-holandskej ropnej spoločnosti Royal Dutch Shell. Dôvodom boli podľa vlády prezidenta Nestora Kirchnera obavy z ohrozenia životného ...Zdieľať

BUENOS AIRES 6. septembra (WEBNOVINY) - Argentínska vláda v stredu nariadila zatvoriť rafinériu britsko-holandskej ropnej spoločnosti Royal Dutch Shell. Dôvodom boli podľa vlády prezidenta Nestora Kirchnera obavy z ohrozenia životného prostredia. Tento krok prichádza v čase stupňujúceho sa napätia medzi firmou a argentínskou vládou pre spory o ceny energií a dodávok. Zatvorenie samotnej rafinérie nariadila argentínska vláda po tom, ako kompetentní vládni úradníci zistili únik ropných produktov a znečistenie pôdy, ako aj ďalšie priestupky. "Rafinéria ostane zatvorená, pokiaľ spoločnosť neukončí túto situáciu, nebezpečnú pre životné prostredie," uviedlo argentínske ministerstvo životného prostredia vo vyhlásení. Zástupcovia britsko-holandského koncernu rozhodnutie doposiaľ nekomentovali.

Konflikty medzi oboma stranami začali už v roku 2005, keď argentínsky líder vyzval Argentínčanov na bojkot produktov ropnej spoločnosti, po tom čo Royal Dutch Shell zvýšila ceny svojich produktov. Ceny benzínu a nafty boli pritom v krajine v rámci tichej dohody medzi argentínskou vládou a ropnými spoločnosťami zmrazené na viac ako štyri roky. Dohodu uzavreli v období ekonomickej krízy v krajine v rokoch 2001 až 2002.

SITAReuters© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slota raňajkoval s Kubišom, hovorili aj o Maďarskej garde
<< predchádzajúci článok
Mjanmarskí budhistickí mnísi zajali 20 vojakov

Argentínska vláda zatvorila rafinériu firmy Royal Dutch Shell - diskusné fórum čitateľov