Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

09. marca 2009

Armáda v Pakistane zabila pätnástich militantovPakistanské jednotky za podpory bojových vrtuľníkov zaútočili na islamistických militantov neďaleko hraníc s Afganistanom, pričom zabili 15 z nich, informovali v pondelok úradné zdroje. K bojom došlo v ...Zdieľať
ISLAMABAD 9. marca (WEBNOVINY) - Pakistanské jednotky za podpory bojových vrtuľníkov zaútočili na islamistických militantov neďaleko hraníc s Afganistanom, pričom zabili 15 z nich, informovali v pondelok úradné zdroje. K bojom došlo v nedeľu v regióne Mohmand niekoľko hodín po tom, ako pravdepodobne bojovníci hnutia Taliban zabili 13 policajtov.


Meradž Chan, predstaviteľ vlády v Mohmande, uviedol, že útok na militantov sa uskutočnil v nedeľu v noci v oblasti Salam Korúna. Neposkytol však žiadne ďalšie informácie, rovnako ako Taliban, ktorý akciu nijak nekomentoval. Mohmand a susedné regióny v severozápadnom Pakistane sú baštami Talibanu a al-Kájdy. Koncom februára armáda vzala do regiónu Mohmand a susedného regiónu Badžur novinárov a vyhlásila, že v oboch regiónoch sa jej podarilo zaistiť bezpečnosť. Predpokladá sa, že militanti využívajú práve tieto oblasti na vykonávanie útokov na jednotky Spojených štátov amerických a Severoatlantickej aliancie v Afganistane.

SITA_AP

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Priemyselná produkcia sa v januári prepadla o 27 %
<< predchádzajúci článok
Do Viktóriinho jazera spadlo nákladné lietadlo

Armáda v Pakistane zabila pätnástich militantov - diskusné fórum čitateľov