15. februára 2006

Artmedia prehrala s bulharským tímom Levski Sofia

Futbalisti Artmedie Bratislava prehrali v stredajšom úvodnom stretnutí šestnásťfinále Pohára UEFA 2005/06 s bulharským tímom Levski Sofia 0:1 (0:1). Jediný gól zápasu na štadióne Antona ...

TRNAVA 15. februára (WN/SITA) - Futbalisti Artmedie Bratislava prehrali v stredajšom úvodnom stretnutí šestnásťfinále Pohára UEFA 2005/06 s bulharským tímom Levski Sofia 0:1 (0:1). Jediný gól zápasu na štadióne Antona Malatinského v Trnave dal už v 9. min Emil Angelov. Zverenci trénera Vladimíra Weissa si tak výrazne skomplikovali situáciu pred odvetou, ktorá sa hrá vo štvrtok 23. februára o 18.00 h miestneho času (17.00 h SEČ) v Sofii.

Artmedia Bratislava - Levski Sofia 0:1 (0:1)

Gól: 9. E. Angelov, ŽK: 27. Tchuř, 75. Obžera - 87. Koprivarov, rozhodovali: L. Duhamel - Behauge, S. Duhamel (všetci Fr.), 5297 divákov

Artmedia: Kamenár - P. Petráš, Burák, P. Staňo, Tchuř - G. Straka - Obžera (87. R. Konečný), Kubala (53. Reiter), Fodrek - Halenár (75. Mikulič) - Hartig

Levski: Petkov - S. Angelov, Topuzakov, Tomašič, Lucio Vagner - Telkijski (71. Koprivarov), Borimirov, Eromoigbe, Jovov (86. Domovčijski) - Bardon - E. Angelov (90.+ B. Hristov)

Duel na ťažkom teréne začali obe mužstvá opatrne. Bulhari od úvodu dobre napádali rozohrávku Artmedie a snažili sa o rýchly prechod do útoku. Už v 9. min sa mohli hráči Levski radovať, keď Artmedii nevyšla ofsajdová pasca. Burák, ktorý sa zabudol za líniou, nestačil v súboji na Emila Angelova a ten popod padajúceho Kamenára poslal svoj tím do vedenia - 0:1. Zverenci trénera Vladimíra Weissa sa ešte nestačili spamätať z prvého úderu a už o dve minúty mohli inkasovať opäť. Po kombinácii hostí odcentroval zľava Jovov presne na hlavu Bardona, Kamenár zázračne reflexívne vyrazil loptu a francúzsky útočník ju z dvoch metrov poslal len vedľa bránky. Petržalčania sa snažili presadiť najmä po pravej strane, kde sa snažil aktívny Obžera, no jeho centre v prvom polčase nenachádzali adresáta. Bulhari pohodlne kontrolovali hru, Artmedia sa do prestávky nedostala k žiadnej priamej strele na bránku. V druhom polčase sa bulharské mužstvo stiahlo na vlastnú polovicu a "domáci" to so svojimi útočnými aktivitami mali ešte ťažšie. V 61. min po rýchlom protiútoku Jovov prestrelil Kamenárovu bránku. Na druhej strane po Obžerovom centri rozhodca Duhamel neposúdil ruku E. Angelova v šestnástke ako nedovolený zákrok a krátko nato G. Straka bez prípravy vypálil tesne vedľa ľavej žrde. V 70. min Artmedia výborne zahrala signál z priameho kopu, ale Obžera sám pred Petkovom poslal loptu len do ležiaceho gólmana. Slovenského majstra mohol potrestať Borimirov, ktorý sám vybojoval loptu v strede poľa, prenikol až na hranicu šestnástky, no jeho pokus o lob letel privysoko. V 82. min striedajúcemu Koprivarovovi vyšla kľučka na Tchuřa, vystrelil však len do žrde. Čoskoro Straka v snahe odvrátiť loptu do bezpečia ponúkol tutovku E. Angelovovi, ktorý trafil padajúceho Kamenára. V závere síce Artmedia pritlačila Bulharov pred ich pokutové územie, ale bez gólového efektu.