Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

16. februára 2006

Weiss sa stal trénerom ruského Saturnu Moskovská oblasťÚspešný kouč slovenského futbalového majstra a účastníka základnej fázy Ligy majstrov Artmedie Bratislava Vladimír Weiss sa stal novým trénerom ruského tímu Saturn Moskovská oblasť. Podľa ...Zdieľať

BRATISLAVA 16. februára (WN/SITA) - Úspešný kouč slovenského futbalového majstra a účastníka základnej fázy Ligy majstrov Artmedie Bratislava Vladimír Weiss sa stal novým trénerom ruského tímu Saturn Moskovská oblasť. Podľa televízie TA3 Weiss už odcestoval za ruským mužstvom na sústredenie do holandského Appeldornu. Denník Šport uviedol, že Weiss sa upísal Rusom na dva roky a do nového pôsobiska s ním pravdepodobne odíde aj jeho dlhoročný asistent Michal Hipp.

Do Saturnu prestúpil v zime aj úspešný obranca Artmedie Ján Ďurica a Weiss ho teraz nasledoval.

Weissovými konkurentmi boli ďalší známi tréneri, napríklad bývalí kormidelníci ruskej zbornej Georgij Jarcev, či Anatolij Byšovec, ale aj Ukrajinec Viačeslav Groznyj z Metalurgu Zaporožie. Generálny riaditeľ Saturnu Moskovská oblasť Michail Voroncov vyhlásil, že klub bude mať nového trénera už vo štvrtok na prvom tréningu, čo sa zrejme aj naplnilo.

Vedenie Saturnu odvolalo tento týždeň z funkcie hlavného trénera Vladimira Ševčuka a posledné tréningy viedol jeho dovtedajší asistent Alexej Belenkov. Tento týždeň dostali po dohovore s funkcionármi voľno Slovák Ján Ďurica aj český gólman Antonín Kinský, ktorí sa pripoja k spoluhráčom až priamo v Holandsku.

FOTO:SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Turíne v behu na lyžiach klasicky 10km zvíťazila Šmigunová
<< predchádzajúci článok
Gáborík rozhodol o výhre nad Ruskom

Weiss sa stal trénerom ruského Saturnu Moskovská oblasť - diskusné fórum čitateľov