13. augusta 2008

Artmedia prehrala s Juventusom Turín 0:4

Futbalisti úradujúceho slovenského šampióna FC Artmedia Petržalka prehrali v stredajšom prvom zápase 3. predkola Ligy majstrov 2008/09 s talianskym veľkoklubom Juventus Turín na jeho pôde 0:4. Na ...

TURÍN 13. augusta (WEBNOVINY) - Futbalisti úradujúceho slovenského šampióna FC Artmedia Petržalka prehrali v stredajšom prvom zápase 3. predkola Ligy majstrov 2008/09 s talianskym veľkoklubom Juventus Turín na jeho pôde 0:4. Na Olympijskom štadióne v metropole Piemontu boli zverenci trénerského dua Vladimír Weiss - Michal Hipp od úvodu pod veľkým tlakom "starej dámy", ktorý už v 7. min vyústil do úvodného gólu z kopačky Camoranesiho. Ešte do prestávky prekonali Kamenára aj kapitán Juventusu Del Piero a stopér Chiellini, po zmene strán uzavrel na konečných 4:0 ďalší stredný obranca Legrottaglie. Pred odvetou, ktorá je na programe o dva týždne v utorok 26. augusta o 20.45 h na bratislavskom Tehelnom poli, má obrovský favorit tohto dvojsúboja veľmi blízko k postupu do skupinovej fázy Ligy šampión. V prípade vypadnutia však ani Artmedia ešte nekončí svoju tohtosezónnu európsku pohárovú púť, keďže bude figurovať v osudí žrebu 1. kola hlavnej fázy Pohára UEFA 2008/09. Juventus Turín (Tal.) - FC Artmedia Petržalka (SR) 4:0 (3:0) Góly: 7. Camoranesi, 26. Del Piero, 39. Chiellini, 90. Legrottaglie, ŽK: 84. Chiellini - 58. Obžera, rozhodovali: Kyros Vassaras - Dimitris Saraidaris, Cristos Gennaios (všetci Gréc.), 27 000 divákov Hráči Juventusu už v úvode naznačili, akým smerom sa bude stredajší duel uberať. Loptu mali častejšie na svojich kopačkách a peknými kombináciami dostávali improvizovanú obranu Artmedie, ktorá nastúpila bez zraneného Dosoudila a vykartovaného Pavla Farkaša, do úzkych. V 2. min ešte Del Piero hlavičkoval len nad Kamenárovu bránku, o päť minút neskôr však už Petržalčania inkasovali. Grygerovi nevyšla kľučka v hosťujúcej šestnástke, no Camoranesi loptu s prehľadom poslal do siete - 1:0. Ani po góle sa obraz hry nezmenil, Artmedia sa len zriedka dostala na súperovu polovicu. V 16. min musel opustiť trávnik na nosidlách po nepríjemnom súboji s Urbánkom otrasený Grygera, ktorého nahradil Iaquinta. Ten už o minútu ponúkol pekný center Trezeguetovi, jeho pokus však tesne minul pravú žrď. Fanúšikom "starej dámy" sa v 26. min v tom najlepšom svetle predviedol nestarnúci kapitán Del Piero, ktorý si narazil loptu s Trezeguetom a krásne namieril do ľavého horného rohu Kamenárovej svätyne - 2:0. Na druhej strane sa pokúsil Piroska v 36. min ohroziť domáceho gólmana Buffona, ale v dobrej pozícii netrafil loptu ideálne. O tri minúty ešte viac rozosmutnil priaznivcov slovenského šampióna stopér Chiellini, ktorý si výborne nabehol na Camoranesiho priamy kop a prehlavičkoval Velického, Salátu aj zbytočne vybehnuvšieho Kamenára - 3:0. Dve minúty pred prestávkou po prvý raz namieril medzi tri domáce žrde Halenár, jeho pokus však mal iba propagačný charakter. Ani po obrátke sa obraz hry nezmenil. Juventus, ktorý nastúpil v netradičných dresoch zlatej farby (Artmedia použila zeleno-bielu kombináciu), nebol prehnane aktívny, no naďalej sa dostával do dobrých príležitostí. V 49. min vytiahol po Poulsenovej strele spoza šestnástky výborný zákrok Kamenár. O tri minút neskôr síce Trezeguet zblízka rozvlnil sieť petržalskej bránky, lopta však už predtým opustil hraciu plochu. Na druhej strane v 56. min pekne prenikol z ľavej strany do pokutového územia Fodrek, jeho prihrávku na Obžeru zlikvidoval pozorný Buffon. Po hodine hry Iaquinta obtrel svoju strelu o pravú žrď hosťujúcej svätyne a zaujal aj nepresný, ale efektný volej Trezegueta. V 75. min pekne zakombinovali aj hostia, ale po Kozákovej prihrávke sa Pospěch nedostal k zakončeniu. V 83. min sa Iaquinta pohral s Čišovským, ale na jeho center Trezeguet nedočiahol. V zostávajúcich minútach sa Artmedia síce najmä zásluhou rýchleho Obžeru dostala pred súperovu šestnástku, no priamy kop Urbánka či snaha ďalších hráčov Petržalky vytúžený gól nepriniesli. Naopak, po rohovom kope Amauriho uzavrel na konečných 4:0 pre Juventus hlavou úplne voľný Legrottaglie. SITA