16. septembra 2015

AS Rím remizuje s Barcelonou. Arsenal prehráva v Záhrebe po 1.polčase

Hráč AS Rím Alessandro Florenzi sa raduje so spoluhráčmi po svojom kurióznom góle na 1:1 v zápase E-skupiny 1. kola skupinovej fázy Ligy majstrov proti FC Barcelone 16. septembra 2015 v Ríme. Foto: TASR/AP
Bratislava 16. septembra (TASR) - Futbalisti FC Barcelona remizovali po prvom polčase stredajšieho zápasu úvodného kola skupinovej fázy Ligy majstrov 2015/16 na ihrisku AS Rím 1:1. Na vedúci presný zásah Suareza odpovedal exportným gólom v 31. min domáci Florenzi, ktorý prekonal ter Stegena pokusom zo 45 metrov.

Londýnska FC Chelsea potvrdzovala úlohu favorita, keď po prvom polčase viedla nad Maccabi Tel Aviv 2:0. Vedúci gól na Stamford Bridge strelil z priameho kopu domáci Willian. Brazílčan však duel nedohral, keď pre zranenie ho v 23. minúte vystriedal Costa. Druhý gól tesne pred odchodom do šatní pridal z pokutového kopu Oscar.

Nedarilo sa druhému londýnskemu tímu, Arsenal prehrával v prestávke na ihrisku Dinama Záhreb 0:1. Domácich poslal do vedenia vlastným gólom Oxlade-Chamberlain.