19. októbra 2007

Atlanta konečne víťazne, trio Slovákov po dva body

Vo štvrtkových dueloch zámorskej NHL sa bodovo presadili traja slovenskí hokejisti. Marián Hossa gólom a asistenciou prispel k prvému tohtosezónnemu víťazstvu Atlanty. Miroslav Šatan a Ľubomír ...

NEW YORK 19. októbra (WEBNOVINY) - Vo štvrtkových dueloch zámorskej NHL sa bodovo presadili traja slovenskí hokejisti. Marián Hossa gólom a asistenciou prispel k prvému tohtosezónnemu víťazstvu Atlanty. Miroslav Šatan a Ľubomír Višňovský si do štatistík pripísali po dve gólové prihrávky.

Hráči Atlanty sa po výmene trénera dočkali konečne prvého bodového zisku a nemalou mierou sa na tom podieľal aj uzdravený Marián Hossa. Najproduktívnejší hráč Thrashers uplynulej sezóny najskôr v 7. min našiel skvelou prihrávkou Viačeslava Kozlova, ktorý zvyšoval na 2:0 a neskôr sám svojím druhým gólom v sezóne upravoval na 5:1. Atlanta sa do súpera pustila od začiatku s obrovskou vervou a na začiatku tretej tretiny už viedla 4:0. Hostia skorigovali stav až v záverečnej desaťminútovke. „Začali sme dobre a už po prvej tretine sme mohli viesť 4:0. Dôležité bolo, že sme v úvode prebudili aj obecenstvo, ktoré nás skvelo povzbudzovalo,“ vyjadril sa po zápase dočasný kouč Don Waddell. Súboj bratskej dvojice Hossovcov sa nekonal, pretože mladší Marcel v drese Rangers chýbal pre zranenie.

Lepšie si počínal druhý tím z New Yorku - Islanders, ktorý vezie dva body z Washingtonu. V drese hostí opäť zažiaril veterán Bill Guerin, ktorý strelil už deviaty hetrik v kariére. K víťazstvu „ostrovanov“ prispel aj Miroslav Šatan, ktorý sa podieľal na kľúčových momentoch - prvom a treťom góle hostí.

V kanadskom derby medzi Ottawou a Montrealom sa tešili z tesného víťazstva domáci „senátori“, v drese ktorých strelil svoj premiérový gól v NHL Nick Foligno. Potomok slávneho otca Mika pobavil divákov, keď napodobnil oslavné poskoky svojho otca. Skvelú formu potvrdili hokejisti Philadelphie aj v dueli s New Jersey. Výrazný podiel na tom má najmä brankár Martin Biron, ktorý už v druhom zápase nedostal gól. A to hostia prestrieľali v prvej tretine domácich 15:2 a v celom zápase bol pomer striel 38:18 pre Devils. „Letci“ vyhrali už štvrté stretnutie v rade, čo sa im nepodarilo celú uplynulú sezónu.

Nedarí sa naopak mužstvu Los Angeles, ktoré zaznamenalo na ľade už šiestu prehru z posledných siedmich zápasov. Nepomohli ani dve asistencie slovenského obrancu Ľubomíra Višňovského, ktorý strávil na ľade viac ako 24 minút a bol druhým najvyťaženejším hráčom Kings. Útočník Ladislav Nagy sa do zostavy hostí opäť nedostal.

Toronto doma tesne zdolalo Floridu, no zo slovenského pohľadu je najzaujímavejším fakt, že Fín Olli Jokinen vymazal z rekordov Panterov slovenského obrancu Róberta Švehlu. Kapitán Floridy nastúpil na svoj 301. zápas v rade, keď naposledy pauzoval v decembri 2002 pre chrípku. Švehla odohral v drese Panthers 300 zápasov bez prerušenia.

Sériu štyroch prehier dokázali konečne pretrhnúť hráči Edmontonu, ktorí uspeli na klzisku Phoenixu. Ani v druhom domácom zápase naopak neuspeli „žraloci“ zo San Jose, po Bostone "kradol" body v Kalifornii aj Detroit.