Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

01. júna 2020

Austrálska televízia sa dopustila prešľapu, prázdneho hľadiska digitálne doplnila podobizeň HitleraPoriadneho prešľapu sa dopustila austrálska televízna spoločnosť Fox Sports. V jej zostrihu z ligových duelov v ragby sa objavila podobizeň Adolfa Hitlera. Keďže aj v Austrálii platí zákaz ...Zdieľať
televizor 676x435 1.6.2020 (Webnoviny.sk) - Poriadneho prešľapu sa dopustila austrálska televízna spoločnosť Fox Sports. V jej zostrihu z ligových duelov v ragby sa objavila podobizeň Adolfa Hitlera.


Keďže aj v Austrálii platí zákaz účasti divákov na tribúnach počas športových podujatí, vysielateľ sa rozhodol hľadisko upraviť digitálne tak, aby vyzeralo ako plné "kartónových fanúšikov". Zatiaľ nie je známe, ako sa na tribúny dostala aj čierno-biela podobizeň nacistického diktátora, ktorý ma na svedomí milióny obetí v II. svetovej vojne.

Televízia sa stala terčom kritiky


Uvedené nezostalo bez povšimnutia verejnosti a televízia sa hneď stala terčom kritiky.

Za židovskú obec v Austrálii vystúpil Alex Ryvchin, ktorý toto konanie ostro odsúdil a označil ho za "zľahčovanie kriminálnych činov Hitlera a nacistického režimu".

Moderátor programu sa ospravedlnil


Moderátor programu Matty Johns sa plánuje verejne ospravedlniť počas najbližšej relácie vo štvrtok. Už v pondelok však uviedol: "Táto súčasť bola nechutná a úplne nevhodná. Uznávam, že to nebolo správne a ospravedlňujem sa našim divákom a každému, koho tento zámer právom pohoršil či urazil."

Vedenie televízie celý incident preskúma


Vedenie televízie informovalo, že aktuálne skúma okolnosti, za akých sa podobizeň Adolfa Hitlera dostala na obrazovku a chce urobiť všetky potrebné kroky, aby sa to už nikdy neopakovalo. "

Úprimne sa ospravedlňujeme za tieto ofenzívne závery," uvádza sa v stanovisku Fox Sports.


Zdroj: Webnoviny.sk - Austrálska televízia sa dopustila prešľapu, prázdneho hľadiska digitálne doplnila podobizeň Hitlera © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
HC Košice sa rozlúčili s výkonným riaditeľom Kochom, dôvodom je snaha minimalizovať náklady klubu
<< predchádzajúci článok
Reštartu Fortuna ligy už nič nestojí v ceste, na zápasy dokonca môžu prísť aj fanúšikovia

Austrálska televízia sa dopustila prešľapu, prázdneho hľadiska digitálne doplnila podobizeň Hitlera - diskusné fórum čitateľov