Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

07. mája 2020

Banksy si novým dielom počas pandémie koronavírusu uctil zdravotníkovZnámy britský streetartový umelec Banksy si v čase pandémie koronavírusu uctil zdravotníckych pracovníkov prostredníctvom nového diela v nemocnici v meste Southampton.Zdieľať
Banksy si novým dielom počas pandémie koronavírusu uctil zdravotníkov

Informovala o tom vo štvrtok agentúra DPA.

Banksy zverejnil nové dielo v stredu na svojom účte na Instagrame. Čierno-biela maľba zobrazuje malého chlapca v tričku a nohaviciach na traky, ktorý kľačí na zemi vedľa košíka s hračkami, kde ležia odložení zvyčajní superhrdinovia ako Superman či Batman. Tých chlapček nahradil novou hrdinkou - bábkou zdravotnej sestry, ktorú drží v ruke. Tá je oblečená v zdravotníckej uniforme s červeným krížom a tvár jej zakrýva ochranné rúško. Podobne ako Superman má zdvihnutú ruku.

Ako informovala spravodajská stanica BBC, Banksy údajne nemocnici nechal odkaz so znením "vďaka za všetko, čo robíte". "Verím, že (táto maľba) toto miesto trochu rozjasní, hoci je len čierno-biela," dodal.

ZDROJ: Instagram/banksy

Maľba s rozmerom jeden meter štvorcový a pomenovaná "Game Changer" (Ten, čo mení pravidlá), zostane v miestnej nemocnici do jesene a následne pôjde do dražby a zisk bude venovaný britskej Národnej zdravotnej službe (NHS).

Anonymný umelec s prezývkou Banksy, o ktorom je známe, že pochádza z Bristolu a do Londýna prišiel v 90. rokoch 20. storočia, sa stal známym na celom svete prostredníctvom svojich spoločensky kritických graffiti.


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Banksyho obraz opíc rokujúcich v parlamente vydražili za rekordnú sumu (4. 10. 2019)nasledujúci článok >>
Slovenské divadlá sú pre koronavírus stále zatvorené a svoje aktivity premiestnili do online priestoru
<< predchádzajúci článok
Florian Schneider-Esleben zomre, bol spoluzakladateľom legendárnej skupiny Kraftwerk

Banksy si novým dielom počas pandémie koronavírusu uctil zdravotníkov - diskusné fórum čitateľov