06. októbra 2015

Banskobystričania si slovenskú dvadsiatku úplne podmanili

Hráči Banskej Bystrice, archívne foto

Hráči Banskej Bystrice, archívne foto Foto: TASR/Dušan Hein
Bratislava 6. októbra (TASR) - Hokejisti HC'05 iClinic Banská Bystrica zvíťazili vo vloženom stretnutí Tipsport ligy na ľade slovenskej dvadsiatky presvedčivo 5:0.

Banskobystričania mali raketový nástup a už v 1. minúte sa ujali vedenia, keď kombináciu Majdana s Galambošom zužitkoval Čížek. V druhej tretine pridal favorit ďalšie tri góly, keď sa postupne presadili Gillies, Handlovská a Lunter. V polovici zápasu bolo o víťazovi rozhodnuté.

HK VSR SR 20 - HC'05 iClinic Banská Bystrica 0:5 (0:1, 0:3, 0:1)
1. Čížek (Majdan, Galamboš), 22. Gillies (Gründling), 26. Handlovský (Galamboš, Majdan), 31. Lunter (Loskot), 57. Petran (Jankovič), rozhodovali: Goga - Orolín, Tvrdoň, vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:O

SR 20: Hrenák - Sloboda, Jendroľ, Koch, Ivanič, Moravčík, Košecký, Meliško, Michalčin - Holešinský, Surový, Briestenský - J. Sukeľ, M. Sukeľ, Milý - Galis, klenko, Tatar - Hrušík, Sádecký, Novák

B. Bystrica: Corbeil - Sandgren, Ďatelinka, Šmach, Čížek, Gründling, Rosandič, Petran, Jankovič - Handlovský, Galamboš, Majdan - Lunter, Kytnár, Loskot - Gillies, Hudec, Mikula - Matoušek, Zigo, Lamper