24. marca 2009

Baráž o extraligu - Spišská Nová Ves víťazne

Hokejisti Spišskej Novej Vsi zvíťazili aj v druhom domácom stretnutí extraligovej baráže nad Kežmarkom, tentoraz futbalovým výsledkom 1:0 a v sérii hranej na štyri víťazstvá sa ujali vedenia 2:0. O ...

BRATISLAVA 24. marca (WEBNOVINY) - Hokejisti Spišskej Novej Vsi zvíťazili aj v druhom domácom stretnutí extraligovej baráže nad Kežmarkom, tentoraz futbalovým výsledkom 1:0 a v sérii hranej na štyri víťazstvá sa ujali vedenia 2:0. O osude kvalitného, ale najmä mimoriadne dramatického utorkového duelu v Spišskej Novej Vsi rozhodol gól obrancu Jána Magdoška zo 46. min. Hosťom v závere k vyrovnaniu nepomohla ani polminútová hra bez brankára. Séria sa teraz presúva na ľad extraligistu z Kežmarku. Tretí zápas je pod Tatrami na programe v piatok 27. marca.

Rovnako 2:0 na zápasy vyhrávajú aj Popradčania v sérii s Piešťanmi. V utorňajšom druhom zápase síce hostia viedli po úvodnej časti 2:0, no v ďalšom priebehu zápasu už skórovať nedokázali a naopak, "kamzíci" pridali až šesť gólov a dosiahli pohodlný triumf. Séria sa teraz sťahuje do Piešťan, tretí duel je na programe v piatok 27. marca.

Súhrn výsledkov utorňajších druhých barážových stretnutí o hokejovú Slovnaft extraligu (hrá sa na štyri víťazstvá):

HK AquaCity ŠKP Poprad - ŠHK 37 Piešťany 6:2 (0:2, 4:0, 2:0) - stav série: 2:0
Góly: 23. Jarolín (z trestného strieľania), 25. Mlynarovič (M. Bartánus, R. Stantien), 31. Mlynarovič (O. Malinský, M. Bartánus), 36. Kasík (Lapšanský), 47. Jarolín (A. Kroták), 57. M. Lukáč (Mlynarovič) - 4. R. Kolník (Haring), 10. P. Učeň (R. Sýkora, Bučka).
Vylúčení: 8:9 na 2 min, navyše: P. Učeň na 5+DKZ+trest v hre za napadnutie hlavy a krku, Klučár (obaja Piešťany) na 2x10 min za nešport. správanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Mášik, Tornay, 2366 divákov.

Pod Tatrami sa čakalo, či budú pokračovať gólové hody z prvého duelu, alebo príde bolenie brucha. Stretnutie sa začalo vo vlažnom tempe. Do vedenia sa dostali v 4. min hostia zásluhou Kolníka V 11. min pri výhode o dvoch hráčov zvýšil na 2:0 pre Piešťany Učeň. Hostia sa po tomto okamihu dopredu veľmi netlačili. Zamerali sa na obranu, hru často kúskovali aj za cenu faulov, na čo doplatil Učeň, ktorý dostal za napadnutie hlavy Krotáka trest v hre. V 23. min unikajúceho Jarolína hákoval R. Kolník a sám postihnutý z trestného strieľania znížil. O dve minúty Mlynarovič vyrovnal a ten istý hráč v 31. min otočil skóre. V 36. min pri presilovke sa dostal k slovu popradský bombardér Kasík a bolo 4:2. Aj úvod záverečnej tretiny patril Popradu, keď v 47. min zvýšil Jarolín už na 5:2. Tri minúty pred záverečnou sirénou sa presadil šikovný Lukáč a dal bodku za vydarenou domácou sériou Popradu.

HK - SkiPark MHK Kežmarok 1:0 (0:0, 0:0, 1:0) - stav série: 2:0
Gól: 46. J. Magdoško (Leskovjanský, Hamrák).
Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - M. Novák, Stano, 3200 divákov

Kežmarčania začali tlakom, ale na rozdiel od prvého zápasu, keď strelili dva góly, sa im nepodarilo v úvode prekvapiť Spišiakov. Domáci sa v prvej tretine sústredili na pozornú defenzívu a ich prvú strelu na bránku vyslal až v 9. min Vávra. Prvoligového šampióna nakopla až presilovka na konci 12. min, no šance Hudáčkovho útoku zostali nevyužité. V 15. min mohol otvoriť skóre Prokop, ktorý profitoval z výbornej prihrávky Hamráka, ale nenamieril presne. Na druhej strane "vyletel" do vzduchu semafor Laca po tvrdej Jelínkovej strele. Kežmarok celkovo v úvodnej časti hry vystrelil až pätnásťkrát na brankára Spišskej, skóre sa však nemenilo.
V druhej dvadsaťminútovke pribudlo vylúčených, tiež šancí na oboch stranách, ale góly stále neprišli. Kežmarský nápor v úvode už ani neprekvapil. V 25. min ušla na domácej strane v oslabení dvojica Smotrila - Hudáček, ale prvý menovaný nevystrelil a ani neprihral. V polovici stretnutia mal najskôr pri vylúčení Vartovníka veľkú šancu Kežmarčan Drotár a po naskočení domáceho hráča na ľad trafil Heizer po nevydarenom blafáku len do bočnej siete. Ďalšiu spišskú tutovku "spálil" o niečo neskôr opäť Heizer, keď bekhendom neusmernil do siete puk vyrazený Klempom. V 34. min domáci do tretice neuspeli vo veľkej príležitosti. Po obliehaní bránky Kežmarku Voskár neprestrelil už ležiaceho Klempu. Hosťujúcim Podtatrancom patrila záverečná minúta druhej tretiny, keď domácich doslova uzamkli v ich pásme, ale k priamemu ohrozeniu Laca sa nedostali.
Bególová remízová partia napokon predsa len vyústila do prvého presného zásahu. V 46. min Hamrák vyzvŕtal obranu Kežmarku, našiel Leskovjanského, ten pred bránkou úplne voľného obrancu Magdoška, ktorý pomedzi betóny Klempu otvoril skóre - 1:0. V polovici tretej tretiny mal najprv veľkú šancu hosťujúci Svitana, ale vzápätí z protiútoku aj domáci Hudáček s Voskárom. Záverečný tlak Kežmarku už vyznel kŕčovito. Pri power play hostí sa domácim podarilo zarovno s klaksónom streliť Hudáčkom ešte jeden gól, ale ten už