04. marca 2018

Barcelona zdolala v šlágri Atletico, prišla však o Iniestu

Na snímke zranený futbalista FC Barcelona Andres Iniesta

Na snímke zranený futbalista FC Barcelona Andres Iniesta Foto: TASR/AP
Madrid 4. marca (TASR) - Futbalisti FC Barcelona zvíťazili v nedeľňajšom šlágri 27. kola španielskej La Ligy na domácom štadióne nad Atleticom Madrid 1:0. O jediný presný zásah sa postaral v 26. minúte argentínsky kanonier Lionel Messi.

Pre tridsaťročného útočníka to bol už 600. gól v kariére. Messi skóroval z priameho kopu, čo sa mu podarilo aj v dvoch predchádzajúcich dueloch. Stal sa tak prvým hráčom najvyššej španielskej súťaže, ktorý strelil gól z priameho kopu v troch dueloch v rade. Informovala agentúra dpa.

Katalánci tak zvýšili náskok na čele tabuľky pred druhým Atleticom na osem bodov.

Škvrnou na víťazstve bolo zranenie stredopoliara Andresa Iniestu v prvom polčase. Ten si v 22. minúte vyžiadal ošetrenie a držal sa za pravé stehno. Ešte sa vrátil späť na ihrisko, no v 36. minúte ho už musel vystriedať Andre Gomes.

V úvodnom nedeľňajšom zápase sa v súboji UD Levante - Espanyol Barcelona zrodila remíza 1:1.

Futbalista FC Barcelona Lionel Messi sa teší po strelení 600. gólu v kariére Foto: TASR/AP