08. februára 2008

BASKETBAL-NBA: Cleveland strelil v Houstone iba 77 bodov

Chris Duhon odohral za Chicago najlepší zápas kariéry s 34 bodmi proti Golden State, v ktorého drese sa po 13 rokoch predstavil Chris Webber

Basketbalistom Houston Rockets bojujúcim o miestenku do play off sa podarilo vo štvrtok v zámorskej NBA zdolať rozdielom triedy Cleveland Cavaliers, ktorým pod košmi citeľne chýbal zranený Drew Gooden. Cavaliers bez neho prehrali v doskokoch 35:55, pričom v útočnej fáze získali dokonca iba 7 odrazených lôpt. Ďalšou slabinou tímu z Ohia bola streľba, keď 32-bodového LeBrona Jamesa napodobnil dvojciferným kontom iba Larry Hughes a so 40-percentnou úspešnosťou streľby sa hostia zmohli iba na 77 bodov. Ani Rockets sa na ihrisku dlho nevedeli nájsť, chýbal im najmä plnohodnotný výkon Tracyho McGradyho, ktorého prejav na ihrisku značne ovplyvnila choroba. V polčase texaský tím vyhrával o bod, potom však zaskočil súpera 12-bodovým vedením v tretej štvrtine a víťazstvo už z rúk nepustil. "V druhom polčase sme na nich vyleteli. Celý čas som dúfal, aby nám to vydržalo až do konca," nechal sa počuť najlepší strelec domáceho tímu v dueli Jao

V kalifornskom Oaklande nastúpili domáci Golden State Warriors na domácej palubovke proti Chicagu, v ktorého drese podal neobyčajný výkon 25-ročný Chris Duhon. Ten svoje tohtosezónne maximum 13 bodov prekonal už v prvej štvrtine a napokon sa jeho konto zastavilo na 34 bodoch, čim si utvoril kariérny rekord. Prehru Warriors nedokázal odvrátiť ani navrátilec do dresu "bojovníkov" Chris Webber, ktorý tu zažil pred 13 rokmi svoju skvelú nováčikovskú sezónu s priemerom 17,5 bodu na zápas. "Je skvelé vrátiť sa späť. Mal som dnes na ihrisku dobrý pocit, nie však pokiaľ ide o výsledok. Trochu nervozity nezaškodí, nebol som však vystrašený, iba trochu napätý," podelil sa so svojimi pocitmi autor 4 bodov, ktorý sa v súťažnom stretnutí objavil prvýkrát od minulosezónneho play off v drese Detroitu.
Na chvoste tabuľky NBA aj naďalej zostávajú basketbalisti Miami Heat, ktorí už bez Shaquilla O`Neala v kádri prehrali druhý zápas za dva dni a celkovo 21. z posledných 22 vystúpení. Vo Philadelphii sa floridský tím udržiaval na dostrel až do štvrtej časti hry, v ktorej pridal iba tucet bodov a so 76ers napokon prehral 84:101. "Na tabuľku sa už nepozerám. Viem, že sme úplne na dne," stroho sa vyjadril k umiestneniu tímu najlepší strelec hostí Dwayne Wade.

Výsledky - štvrtok:
Philadelphia - Miami 101:84
Najviac bodov: Iguodala 25, A. Miller 21, W. Green 14 - Wade 19, D. Wright 16 (10 doskokov), Blount 15 (10 doskokov), štvrtiny: 30:24, 24:26, 21:22, 26:12, 14 103 divákov

Houston - Cleveland 92:77
Najviac bodov: Jao 22 (12 doskokov), Alston 17, Battier 15 - L. James 32, Hughes 13, Damon Jones 9, štvrtiny: 23:19, 17:20, 32:20, 20:18, 18 402 divákov

Golden State - Chicago 108:114
Najviac bodov: M. Ellis 25, B. Davis 22, A. Harrington 20 - Duhon 34, Joe Smith 27, Tyrus Thomas 15, štvrtiny: 23:32, 24:18, 30:27, 31:37, 19 596 divákov