27. apríla 2011

BASKETBAL: V prvom finálovom zápase úspešnejšia Nitra

Basketbal - extraliga mužov - finále play-off - prvý zápas (hrá sa na 3 víťazstvá):

bez nazvu Ronald Moore z BK SPU Nitra (vpravo) a Michael English z Astrum Levice (vľavo) počas 1. zápasu finále play off mužskej basketbalovej extraligy medzi BK SPU Nitra - Astrum LeviceFoto: SITA/Martin Havran NITRA 27. apríla (WEBNOVINY) - V stredajšom prvom finálovom zápase play-off mužskej basketbalovej extraligy sa z víťazstva tešil BK SPU Nitra, ktorý zvíťazil nad BK Astrum Levice 86:77 (12:13, 19:26, 29:20, 26:18). Zverenci Ľubomíra Urbana sa ujali v sérii hranej na tri víťazstvá vedenia 1:0 na zápasy. Líder po základnej časti musel o svoje víťazstvo pred domácimi tribúnami tuho bojovať a rozhodlo sa až v druhom polčase. Druhý duel finále play-off je na programe v sobotu 30. apríla od 18.00 h v Leviciach.

BK SPU Nitra - BK Astrum Levice 86:77 (12:13, 19:26, 29:20, 26:18) - stav série 1:0
Najviac bodov: Votroubek 16 (3), Moore a Bosák po 14 - Koštomaj 15, English 14, Henderson 13
TH: 23/16 - 20/17, trojky: 8 - 6, fauly: 19 - 19, rozhodovali: Janáč, Gabara, Fuska, 1100 divákov

V elektrizujúcej atmosfére pred vypredaným hľadiskom začali obe družstvá s pozornými obranami, a tak skóre narastalo iba pomaly. V druhej štvrtine sa hostia vďaka dvom Koštomajovým trojkám v rade odpútali (14:19). A keďže domáci nedokázali násť recept na hru hostí, do polčasovej prestávky išli Levičania s 8-bodovým vedením (39:31). Po návrate zo šatní domáci zvýšili aktivitu a do vedenia sa prvýkrát dostali v 24. min (47:45). Od tej chvíle sa hral vyrovnaný basketbal, kde sa skóre preliavalo z jednej strany na druhú. Hráčom Nitry sa podarilo od svojho súpera odpútať až v 35. min (72:68). Toto vedenie si už ustrážili až do konca a napokon si pripísali prvé víťazstvo vo finálovej sérii hranej na tri triumfy.

MS 2011: Česi napokon bez Ševca, Vondrku a Růžičku