27. apríla 2011

Vo finále hádzanárskej extraligy sa stretnú Prešov a Košice

Súhrn výsledkov stredajších štvrtých zápasov semifinále play-off extraligy mužov 2010/2011 (hralo sa na tri víťazstvá): HC Štart Nové Zámky - Tatran ...

bez nazvu Foto: Ilustračné foto SITA BRATISLAVA 27. apríla (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov stredajších štvrtých zápasov semifinále play-off extraligy mužov 2010/2011 (hralo sa na tri víťazstvá):

HC Štart Nové Zámky - Tatran Prešov 23:29 (9:15) - konečný výsledok série 1:3, Prešov postúpil do finále
Najviac gólov: Bakos 5/2, Rábek a Szapu po 5 - Antl 9/1, S. Mažár 5, Babjak a Mikéci po 4
Pok. hody: 3/2 - 1/1, vylúčení: 4 - 9, rozhodovali: Čanda a Brunovský, 750 divákov
Zo začiatku bol zápas vyrovnaný a súperi sa gólovo navzájom doťahovali. Od polovice prvého polčasu domáci začali zlyhávať v útoku, keď zahodili aj veľa vyložených šancí. Hostia z Prešova si v tejto fáze duelu vybudovali rozhodujúci náskok, ktorý v druhom dejstve umnou hrou udržiavali. Tatran si výhrou 29:23 vybojoval tretie víťazstvo v semifinálovej sérii a postúpil do finále, kde bude môcť obhájiť titul.

1. MHK Košice - MŠK Považská Bystrica 31:30 (19:16) - konečný výsledok série 3:1, Košice postúpili do finále
Najviac gólov: Hruščák 10/3, J. Kolesár a Guzy po 3 - Ďuriš a J. Kozák po 6, Adamčík 5/3
Pok. hody: 3/3 - 5/3, vylúčení: 6 - 4, rozhodovali: Karlubík a Struhár, 500 divákov
Ako už tradične aj v predchádzajúcich zápasoch, Košičania mali lepší prvý polčas, než druhý. Východniari vyhrali prvý polčas o tri góly. V druhom dejstve sa hra vyrovnala, no domáci si držali vedenie počas celého zápasu. V predposlednej minúte bol tesný stav 30:29, no domáci si už náskok udržali a postúpili do finále.

BASKETBAL: V prvom finálovom zápase úspešnejšia Nitra