20. januára 2012

Basketbalisti Miami aj bez kapitána Wada porazili Lakers

Miami nastúpilo piatykrát v aktuálnej sezóne zámorskej basketbalovej NBA bez zraneného kapitána Dwyana Wada a opäť zvíťazilo - vo štvrtkovom stretnutí proti veľkému rivalovi Los Angeles Lakers ...

nba NEW YORK 20. januára (WEBNOVINY) - Miami nastúpilo piatykrát v aktuálnej sezóne zámorskej basketbalovej NBA bez zraneného kapitána Dwyana Wada a opäť zvíťazilo - vo štvrtkovom stretnutí proti veľkému rivalovi Los Angeles Lakers 98:87.

Heat mali pred záverečnou štvrtinou bezpečný 23-bodový náskok a najmä vďaka všestrannému výkonu LeBrona Jamesa (31 bodov, 8 doskokov, 8 asistencií, 4 zisky, 3 bloky) získali jubilejné 10. víťazstvo v ročníku.

"Nikdy to nebolo o mikrosúboji medzi mnou a Kobem. Som v lige dosť dlho na to, aby som mu niečo musel dokazovať. A on nemusí nič dokazovať mne," poznamenal James na margo Kobeho Bryanta, najväčšej hviezdy v súperovom mužstve, ktorý nastrieľal vo štvrtok 24 bodov. James vedie v súbojoch proti Bryantovi 11:5. V drese floridského tímu nastúpil prvý raz robustný pivot Eddy Curry, v svojom prvom súťažnom vystúpení v NBA od decembra 2009 dal v priebehu šiestich minút 6 bodov a doskočil tri lopty.

Najlepším strelcom v štvrtkových súbojoch bol rozohrávač Houstonu Kevin Martin, ktorý nastrieľal viac ako tretinu bodov svojho tímu (32) pri víťazstve nad New Orleans 90:88 po predĺžení. Okrem piatich trojok doskočil aj osem lôpt. Rockets si pripísali ôsmu výhru a v Západnej konferencii sú na dohľad priečkam znamenajúcim postup do play-off. Na ôsmu priečku sa vďaka víťazstvu nad Utahom vyšplhali šampióni z Dallasu, po zlom štarte do sezóny (2 - 4) uspeli v siedmom z nasledujúcich desiatich duelov.

"Je to veľké víťazstvo, v Utahu sa hrá vždy veľmi ťažko. Na domácej palubovke predvádza vynikajúce výkony, viem to odvtedy, ako som vstúpil na scénu NBA a hrali zaň John Stockton a Karl Malone. Publikum je vtiahnuté do deja ako nikde inde," podotkol líder Dallasu Dirk Nowitzki.