Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

25. augusta 2009

Bažant Kinematograf pricestuje do BratislavyBažant Kinematograf v stredu pricestuje do Bratislavy, kde zotrvá do nedele 30. augusta. Premietanie slovenských a českých filmov bude už tradične na Hlavnom námestí o 20:00. Program v Bratislave bude ...Zdieľať
BRATISLAVA 25. augusta (WEBNOVINY) - Bažant Kinematograf v stredu pricestuje do Bratislavy, kde zotrvá do nedele 30. augusta. Premietanie slovenských a českých filmov bude už tradične na Hlavnom námestí o 20:00. Program v Bratislave bude rovnaký ako v iných slovenských mestách. Úvodný večer bude patriť českému filmu Bobule (2007) Tomáša Bařinu, druhé premietanie prinesie snímku Nebo, peklo... zem (2009) Laury Sivákovej. Ďalšie večery budú patriť Muzike (2007) Juraja Nvotu, českému filmu U mě dobrý (2008) Jana Hřebejka a program uzavrie Tango s komármi (2009) Miloslava Luthera. Ako predfilmy sa aj v hlavnom meste budú premietať snímky slovenských animátoriek Do dna (2001) Jany Slovenskej, Fat Fatal (2005) a O ponožkách a láske (2008) Michaely Čopíkovej, Príšera (2005) Michaely Ošťádalovej, O dvoch ľuďoch (1996) Vandy Raýmanovej a Štyri (2008) Ivany Šebestovej. Bonusom pred každým filmom bude animovaný videoklip Lady Karneval Vlada Krála a Karola Vosátka. Vstup na všetky projekcie je voľný.


Druhý autobus Bažant Kinematografu bude v čase "bratislavských" projekcií premietať v Banskej Bystrici (23. - 26. augusta), potom zavíta do Modry a v prvých septembrových dňoch aj do Šale a Šenkvíc. Tohtoročné putovanie kinematograf ukončí na štvrtom ročníku Medzinárodného filmového festivalu Cinematik v Piešťanoch. Návštevnosť predstavení tohtoročného Bažant Kinematografu počas prvej polovice jeho cesty po slovenských mestách dosiahla rekordných 41 170 divákov a diváčok. Najvyššiu návštevnosť zaznamenal film Tango s komármi.

Agentúru SITA o tom informovala PR manažérka podujatia Simona Nôtová.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Herečka Melanie Griffith je na liečení
<< predchádzajúci článok
Na Cinematiku premietnu 122 filmov