Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

15. februára 2007

Belousovová sa chce rozprávať s Wiersmom o situácii v SRStretnutie europoslanca Jana Marinusa Wiersmu s predsedom SMK Bélom Bugárom ešte pred rokovaním so zástupcami Smeru-SD považuje podpredsedníčka Slovenskej národnej strany (SNS) Anna ...Zdieľať

BRATISLAVA 15. februára (WEBNOVINY) - Stretnutie europoslanca Jana Marinusa Wiersmu s predsedom SMK Bélom Bugárom ešte pred rokovaním so zástupcami Smeru-SD považuje podpredsedníčka Slovenskej národnej strany (SNS) Anna Belousovová za netradičný krok odporujúci politickej kultúre, preto sa rozhodla pozvať ho na Slovensko a rozprávať sa s ním o situácii u nás. Povedala to na dnešnej tlačovej besede SNS.

Ak bol Wiersma iniciátorom textu, na základe ktorého pozastavili eurosocialisti členstvo Smeru pre jeho koalíciu so SNS, mal sa podľa Belousovovej najskôr stretnúť so Smerom-SD a nie s opozíciou, ktorá má podľa podpredsedníčky SNS motívy vykresliť situáciu na Slovensku čo najhoršie. "Aj týmto postupom dal pán Wiersma a ďalší jednoznačne najavo, že im nevyhovuje terajšie zloženie vlády na Slovensku," povedala Belousovová s tým, že sa rozhodla pozvať ako podpredsedníčka parlamentu Wiersmu na Slovensko a rozprávať sa s ním o situácii u nás. "Dúfam, že v rámci objektivity zberu informácií zo Slovenska si ma vypočuje," dodala Belousovová.

Belousovová kritizovala vyjadrenia Bugára pred europoslancami v Štrasburgu o tom, že maďarská národnostná menšina dostala ako jediná o 16 percent menej na menšinovú kultúru. Podľa nej ide o zámernú lož, čo dokumentovala tým, že maďarská menšinová kultúra dostala na tento rok o milión korún viac ako bol priemer za osem rokov vlád Mikuláša Dzurindu. Podpredsedníčka SNS tiež na margo prípadu Hedvigy Malinovej, o ktorom sa Bugár takisto v Štrasburgu vyjadril s tým, že skutok sa stal, otázny je len spôsob, vyjadrila ľútosť nad tým, že sa vytvára politický problém "z maličkého podvodu".

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ľudský papilomavírus bude ženy zabíjať viac ako HIV
<< predchádzajúci článok
Prezidentské voľby vo Francúzsku by vyhral Sarkozy

Belousovová sa chce rozprávať s Wiersmom o situácii v SR - diskusné fórum čitateľov