09. januára 2011

BIATLON-SP: V mass štarte triumf Ekholmovej, Kuzminová 7.

V dramatických pretekoch žien na 12,5 km s hromadným štartom, ktorými sa v nemeckom Oberhofe skončilo 4. kolo Svetového pohára v biatlone, zvíťazila Švédka Helena ...

bez nazvu Švédka Helena EkholmováFoto: SITA/AP OBERHOF 9. januára (WEBNOVINY) - V dramatických pretekoch žien na 12,5 km s hromadným štartom, ktorými sa v nemeckom Oberhofe skončilo 4. kolo Svetového pohára v biatlone, zvíťazila Švédka Helena Ekholmová. V strhujúcom finiši o 1,6 s zdolala striebornú domácu Nemku Andreu Henkelovú, tretia prišla do cieľa Ruska Svetlana Slepcovová. Slovenská reprezentantka Anastasia Kuzminová skončila siedma, keď v cieľovej rovinke neodrazila útok nakoniec šiestej Ukrajinky Vity Semerenkovej a prehrala s ňou o 3 desatiny sekundy.

Kuzminová rozbehla preteky vo veľkom štýle. Úvodný 2,5-kilometrový okruh po prvú streleckú položku sa pole príliš netrhalo, prvé "sito" prišlo až po streľbe. Dvojnásobná medailistka z minuloročných ZOH v kanadskom Vancouveri zvládla ležku bezchybne a dostatočne rýchlo a zo strelnice odchádzala na prvej pozícii. Na čele 30-členného štartového poľa sa držala aj naďalej, keďže ani na druhej a tretej položke sa nemýlila. Prvé zaváhanie prišlo až na záverečnej stojke, kde nezostrelila druhý, teda celkovo sedemnásty terč. Kým odbehla 150 m dlhé trestné kolo, prepadla sa na šiestu pozíciu. V cieli bola siedma, keď sa pred ňu dostala ešte ukrajinka Vita Semerenková.