22. januára 2011

BIATLON-SP: V štafete žien suverénne Rusky

Ruské biatlonistky suverénnym spôsobom zvíťazili v pretekoch štafiet na 4x6 km ...

olga zajcevova Oľga Zajcevová počas pretekov štafiet na 4x6 km v rámci 6. kola Svetového pohára v talianskej Anterselve.Foto: SITA/APANTERSELVA 22. januára (WEBNOVINY) - Ruské biatlonistky suverénnym spôsobom zvíťazili v pretekoch štafiet na 4x6 km v rámci 6. kola Svetového pohára v talianskej Anterselve. Tím v zostave Svetlana Slepcovová, Anna Bogalijová-Titovecová, Natalia Gusevová a Oľga Zajcevová triumfoval prakticky systémom štart - cieľ.

Druhé skončili víťazky predchádzajúcich štafetových pretekov v nemeckom Oberhofe Švédky Jenny Jonssonová, Anna Carin Žideková, Anna Maria Nilssonová a Helena Ekholmová, za víťazným ruským kvartetom však zaostali o 57,1 s. Bronz napriek katastrofálnej streľbe (4 trestné okruhy + 13 dobíjaní) obsadili Nemky Sabrina Buchholzová, Kathrin Hitzerová, Miriam Gössnerová a Andrea Henkelová, ktoré prišli do cieľa o 2:20,1 min neskôr ako Rusky. V hodnotení štafiet v rámci bojov o krištáľový glóbus sa dostali na čelo Švédky, druhé sú Nemky, Rusky sa posunuli na tretiu priečku.

Slovenské družstvo v zostave Janka Gereková, Martina Chrapánová, Ľubomíra Chrapánová a Anastasia Kuzminová obsadilo najmä vďaka skvelému finišu Kuzminovej 11. priečku, čo je po decembrovom 10. mieste z Hochfilzenu a 12. priečke z úvodných pretekov po Novom roku z nemeckého Oberhofu druhý najlepší štafetový výsledok v aktuálnej sezóne. Jedenáste miesto im patrí aj v hodnotení štafiet v rámci SP.

Výsledky - štafeta žien na 4x6 km:1. Rusko (Svetlana Slepcovová, Anna Bogalijová-Titovecová, Natalia Gusevová, Oľga Zajcevová) 1:11:14,7 h (0 trestných okruhov + 6 dobíjaní), 2. Švédsko (Jenny Jonssonová, Anna Carin Žideková, Anna Maria Nilssonová, Helena Ekholmová) +57,1 s (0+7), 3. 3. Nemecko (Sabrina Buchholzová, Kathrin Hitzerová, Miriam Gössnerová, Andrea Henkelová) +2:20,1 min (4+13), 4. Bielorusko +3:07,0 (1+11), 5. Taliansko +3:37,4 (1+9), 6. Nórsko +3:46,1 (6+14), ... 11. SLOVENSKO (Janka Gereková, Martina Chrapánová, Ľubomíra Kalinová, Anastasia Kuzminová) +4:21,7 (1+9)

Poradie vo SP v hodnotení štafiet (po troch pretekoch zo štyroch naplánovaných):1. Švédsko 152 bodov, 2. Nemecko 146, 3. Rusko 143, 4. Ukrajina 131, 5. Bielorusko 127, 6. Francúzsko 123, ... 11. Slovensko 90