16. decembra 2010

Biatlonista Matiaško skončil na Svetovom pohári šiesty

Slovenský biatlonista Miroslav Matiaško dosiahol vo štvrtkových vytrvalostných pretekoch na 20 km v rámci 3. kola Svetového ...

matiasko Slovenský reprezentant Marek Matiaško.Foto: Ilustračné foto SITA/Dušan HeinPOKLJUKA 16. decembra (WEBNOVINY) - Slovenský biatlonista Miroslav Matiaško dosiahol vo štvrtkových vytrvalostných pretekoch na 20 km v rámci 3. kola Svetového pohára v slovinskej Pokljuke svoje životné súťažné maximum, keď skončil na 6. mieste. Dvadsaťosemročný rodák z Handlovej sa ako tretí slovenský biatlonista v histórii umiestnil v Top 10 v rámci pretekov Svetového pohára. Doteraz bolo jeho maximom 33. miesto z vytrvalostných pretekov v roku 2004 v nemeckom Oberhofe.

Víťazom štvrtkových pretekov sa stal Rakúšan Daniel Mesotitsch, ktorý si pripísal tretí triumf kariéry v bojoch o krištáľový glóbus. Tridsaťštyriročný rodák z Villachu sa postavil piatykrát na pódium v pretekoch Svetového pohára vďaka výbornej streľbe, keď minul iba jeden terč, i vďaka kvalitnému behu. V cieli zdolal prekvapenie pretekov Benjamina Wegera zo Švajčiarska o takmer minútu. Tretí skončil Ukrajinec Sergej Sedňov.

Ďalšie body do hodnotenia Svetového pohára si vybojoval aj Pavol Hurajt, ktorého klasifikovali na 27. pozícii. Bronzový medailista zo ZOH 2010 zaostal za Mesotitschom o 3:37 min a na svojom konte mal aj 2 trestné minúty. Ďalší dvaja Slováci Dušan Šimočko a Martin Otčenáš skončili v druhej polovici výsledkovej listiny. Prekvapením je, že ani jeden bod do hodnotenia SP si nevybojoval suverén posledných rokov Nór Ole Einar Björndalen, ktorý terče netrafil až sedemkrát a umiestnil sa až v šiestej desiatke.

Výsledky - 3. kolo Svetového pohára v biatlone v Pokljuke:
Muži - vytrvalostné preteky na 20 km: 1. Daniel Mesotitsch (Rak.) 52:05,6 (1), 2. Benjamin Weger (Švaj.) +58,4 (1), 3. Sergej Sednev (Ukr.) +1:21,2 (2), 4. Oleg Berežnoj (Ukr.) +1:28,0 (1), 5. Vincent Jay (Fr.) +1:43,4 (1), 6. Miroslav Matiaško (SR) +1:49,8 (2), 7. Jaroslav Soukup (ČR) +1:53,9 (2), 8. Tomasz Sikora (Poľ.) +2:05,9 (2), 9. Christoph Sumann (Rak.) +2:09,8 (3), 10. Alexis Boeuf (Fr.) 54:16,5 (3), ... 27. Pavol Hurajt +3:37,8 (2), 68. Dušan Šimočko +7:04,3 (2), 91. Martin Otčenáš (všetci SR) +10:17,1 (7)