24hod.sk    Šport    MS v hokeji 2010

16. mája 2010

Bielorusi zdolali Nemcov a pomohli Slovákom

V druhom nedeľňajšom zápase osemfinálovej E-skupiny na svetovom šampionáte v hokeji v Nemecku zvíťazili nečakane v kolínskej Lanxess Arene ...

ger Nemecko - Bielorusko

KOLÍN NAD RÝNOM 16. mája (WEBNOVINY) - V druhom nedeľňajšom zápase osemfinálovej E-skupiny na svetovom šampionáte v hokeji v Nemecku zvíťazili nečakane v kolínskej Lanxess Arene Bielorusi nad domácim Nemeckom 2:1 po predĺžení. Napriek tomu prišli o možnosť postupu do štvrťfinále. Výsledok však zahral do kariet Slovensku, ktorému bude aj v prípade prehry s Fínskom stačiť akékoľvek víťazstvo nad Nemeckom na postup do štvrťfinále.

Zverenci trénera Zankovca zaskočili v prvej tretine Nemcov svojou aktívnou hrou, z ktorej rezultoval úvodný gól už v 7. minúte z hokejky Michaľova. Bielorusi v prvom dejstve prestrieľi domácich v pomere 10:8. V ďalšom priebehu Nemci zvýšili aktivitu, ale v bieloruskej bránke ako obvykle čaroval Mezin. Nemci sa presadili až v poslednej minúte riadneho hracieho času, keď pri hre bez brankára skóroval Marcel Müller. Keď už v nastavenom čase všetci mysleli na samostatné nájazdy, Kaľužnyj 15 sekúnd pred klaksónom rozhodol o Pyrrhovom víťazstve Bielorusov, ktorí prišli napriek tomu už o šancu na postup do štvrťfinále.

Výsledok:

E-skupina (Kolín nad Rýnom)
Nemecko - Bielorusko 1:2 po predĺžení (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
Góly: 60. Marcel Müller (Felski, Schütz) - 7. Michaľov (Čupris, Kovyršin), 65. Kaľužnyj (Grabovskij, Makrickij)
Vylúčení: 4:1 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Muylaert, Savage - Bechard (všetci Kan.), Kiča (Ukr.), 11 748 divákov

Nemecko: Endras - Ehrhoff, Dietrich, J. Krueger, Sulzer, Hölzer, C. Braun, Butenschön, N. Goc - Schütz, M. Goc, Rankel - Marcel Müller, Ullmann, M. Wolf - Hospelt, Tripp, Hager - A. Barta, Felski, Kreutzer
Bielorusko: Mezin - Salej, Kolosov, Stasenko, Denisov, Riadinskij, Makrickij, Kosťučonok - Ugarov, Kaľužnyj, Grabovskij - Meleško, Stas, Demagin - Kulakov, Stefanovič, Drozd - Michaľov, Čupris, Kovyršin