19. februára 2012

Bieloruska Azarenková získala tento rok už tretí titul

Viktoria Azarenková sa stala víťazkou dvojhry na tenisovom turnaji WTA Qatar Total Open v katarskej Dauhe, keď v nedeľňajšom finále zdolala Samanthu Stosurovú za 68 minút 6:1, 6:2. ...

viktoria azarenkova DAUHA 19. februára (WEBNOVINY) - Viktoria Azarenková sa stala víťazkou dvojhry na tenisovom turnaji WTA Qatar Total Open v katarskej Dauhe, keď v nedeľňajšom finále zdolala Samanthu Stosurovú za 68 minút 6:1, 6:2.

Bieloruska sa predstavila na turnaji prvýkrát od obsadenia postu svetovej jednotky a po triumfoch na grandslamových Australian Open v Melbourne a tiež v Sydney získala tento roku už tretí titul vo dvojhre, celkovo jedenásty.

Dvadsaťdvaročná rodáčka z Minska nedala tretej nasadenej Austrálčanke Stosurovej šancu a za svoj triumf získala 900 bodov do príslušného rebríčka a šek na 385-tisíc amerických dolárov. Zdolaná finalistka si z Dauhy odnesie 192-tisíc USD a pripíše si 620 bodov do rebríčka.

Viktoria Azarenková zvíťazila v sedemnástom dueli v rade a bilanciu zo vzájomných zápasov so Stosusrovou zvýšila na 6:0, stále bez straty setu.

Dvojhra - finále:
Viktoria Azarenková (Biel.-1) - Samantha Stosurová (Aus.-3) 6:1, 6:2 za 68 minút

Štvorhra - finále:
Liezel Huberová, Lisa Raymondová (USA-1) - Raquel Kopsová-Jonesová, Abigail Spearsová (USA) 6:3, 6:1 za 61 minút