Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

15. novembra 2011

Bilančná suma Oberbank sa za rok zvýšila o vyše 90 %Pobočka rakúskej banky Oberbank vykázala ku koncu septembra stratu 1,17 mil. eur. V medziročnom porovnaní ju prehĺbila, keďže za tri štvrťroky minulého roka bola v mínuse 1,01 mil. eur. ...Zdieľať
oberbank BRATISLAVA 15. novembra (WEBNOVINY) - Pobočka rakúskej banky Oberbank vykázala ku koncu septembra stratu 1,17 mil. eur. V medziročnom porovnaní ju prehĺbila, keďže za tri štvrťroky minulého roka bola v mínuse 1,01 mil. eur. Prevádzkové náklady sa totiž zvýšili o takmer 50 % na 1,91 mil. eur. Stratové hospodárenie je však podľa vyjadrení spoločnosti plánované a súvisí s nákladmi na otváranie nových filiálok, náborom personálu, a teda so všetkými nákladmi spojenými s rozbehom banky na Slovensku, keďže svoju činnosť začala pred vyše dvoma rokmi.


Okrem bratislavskej pobočky otvorila v máji 2010 svoje zastúpenie aj v Nitre a začiatkom novembra 2010 v Žiline. V apríli tohto roka otvorila nové zastúpenie v Banskej Bystrici a 19. septembra v Trenčíne. Celkovo by na Slovensku malo byť sedem zastúpení. Od otvorenia poslednej pobočky potrebuje banka podľa vyjadrení zástupcov pobočky asi tri roky na to, aby vedela pokryť svoje náklady a byť zisková. Keby sa banka nerozširovala, tak v zisku by bola bratislavská pobočka už v tomto roku.

Bilančná suma spoločnosti bola na konci septembra vo výške 50,84 mil. eur. V porovnaní so stavom z konca minulého roka, teda za posledné tri štvrťroky, sa zvýšila o 60 %. V medziročnom porovnaní sa dokonca zvýšila o 92 %. Pohľadávky voči klientom sa zvýšili medziročne o 142,1 % na 46,78 mil. eur. Záväzky voči klientom vzrástli o 3,7 % na 17,56 mil. eur.

Oberbank v spojení so samostatnými regionálnymi bankami BKS Bank AG a Bank für Tirol und Vorarlberg tvorí skupinu troch bánk. Oberbank AG, pobočka zahraničnej banky v SR, bola do Obchodného registra SR zapísaná 5. decembra 2008, pričom záujem o vstup na slovenský trh prejavila v septembri 2008. Aktívnu činnosť začala 2. apríla 2009. Svoje všeobecné bankové služby ponúka právnickým a fyzickým osobám.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
HDP Nemecka, Francúzska a Maďarska rástli, český stagnoval
<< predchádzajúci článok
Európska únia rozšírila sankcie voči sýrskemu režimu

Bilančná suma Oberbank sa za rok zvýšila o vyše 90 % - diskusné fórum čitateľov