Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

16. septembra 2019

Boban Markovič Orkestar vystúpi na koncerte v Slovenskom rozhlaseIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR Radovan Stoklasa
 
Bratislava 16. septembra (TASR) – Známy srbský Boban Markovič Orkestar prichádza do Bratislavy, v utorok 17. septembra bude koncertovať vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu. S touto originálnou balkánskou dychovkou je už roky spojený chýr o špičkovej zábave, ktorú zakladateľ Boban Markovič (*6. mája 1964) a jeho ansámbl potvrdili aj v júni koncertom na Dňoch mesta Banská Bystrica. TASR informoval organizátor koncertu Raymond Kaňa.


Boban Markovič a jeho orchester sídliaci v dedine Vladican Han na juhu Srbska odrážajú spletitý príbeh rómskeho etnika na Balkáne. Repertoár tvoria cigánske klasiky, tance toček a iné, ale predovšetkým hity filmov Emira Kusturicu, ako aj materiál tvorený vlastnými skladbami. Na Slovensku balkánsku dychovku spopularizovali práve skvelé Kusturicove filmy. K dvom z nich, Underground a Arizona Dream, nahrávali hudbu.

Boban Markovič Orkestar už dávno svojím úspechom boduje nielen na starom kontinente. Na konte má množstvo medzinárodných úspechov, tradične sa zúčastňuje významných európskych a zámorských festivalov, ako doma sú už na Pohode, Szigete či Mediawave. Orkestar nedávno dokončil nový album, nazvaný Mrak. K rovnomennému singlu vydal aj videoklip, ktorý nakrúcal na výletnej lodi v Budapešti.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dojčeniu veľmi pomáha intenzívny kontakt matky a dieťaťa po pôrode
<< predchádzajúci článok
O realizáciu výstavy na benátskom bienále sa uchádza 33 kandidátov

Boban Markovič Orkestar vystúpi na koncerte v Slovenskom rozhlase - diskusné fórum čitateľov