03. septembra 2011

Bolt si dal na štarte pozor a zabehol výkon roka

Tagy: Usain Bolt

Jamajčan Usain Bolt obhájil zlato v behu na 200 m na majstrovstvách sveta v atletike v juhokórejskom Dägu vo svetovom výkone roka 19,40 sekundy, ktorý je aj štvrtý najlepší čas v histórii. Svoje ...

bolt DÄGU 3. septembra (WEBNOVINY) - Jamajčan Usain Bolt obhájil zlato v behu na 200 m na majstrovstvách sveta v atletike v juhokórejskom Dägu vo svetovom výkone roka 19,40 sekundy, ktorý je aj štvrtý najlepší čas v histórii. Svoje tohtosezónne maximum zlepšil o fantastických 46 stotín.

Druhý finišoval Američan Walter Dix za 19,70, tretí v národnom rekorde a európskom výkone roka 19,80 majster Európy Christophe Lemaitre z Francúzska. Za kontinentálnym rekordom Taliana Pietra Menneu z roku 1979 zaostal len o 8 stotín.

Bolt tentoraz neulial štart ako na stovke, kde tým prišiel o možnosť obhájiť titul. Jeho štartová reakcia síce bola najslabšia zo všetkých finalistov (0,193), ale už pri vybiehaní zo zákruty bol na čele a bez väčších problémov zvíťazil. Na dvojstovke ťahá šnúru 26 behov bez prehry (18 finálových plus 8 kvalifikačných) od 14. septembra 2007.

Pre 25-ročného zverenca trénera Glena Millsa je to štvrtý titul majstra sveta v kariére, pred dvoma rokmi v Berlíne si vybojoval tri (100, 200, 4 x 100 m). Bolt ako druhý šprintér v histórii obhájil na MS zlato na 200 m, pred ním to dokázal iba Američan Calvin Smith (1983 a