23. decembra 2009

Brankársky nezmar Čobej chystá návrat medzi žrde

Futbalový brankár Juraj Čobej, ktorý bol jedným z hrdinov úspešného ťaženia Artmedia Petržalka v prestížnej Lige majstrov v roku 2005, chystá návrat. Ako informuje stredajšie vydanie denníka ...

BRATISLAVA 23. decembra (WEBNOVINY) - Futbalový brankár Juraj Čobej, ktorý bol jedným z hrdinov úspešného ťaženia Artmedia Petržalka v prestížnej Lige majstrov v roku 2005, chystá návrat. Ako informuje stredajšie vydanie denníka Šport, 39-ročný gólman by sa v jarnej časti sezóny mal objaviť v niektorej z nižších slovenských súťaží.

"Áno, je to pravda, túžim po návrate do futbalu ešte v pozícii aktívneho hráča," skonštatoval pre denník Šport Juraj Čobej, u ktorého len niekoľko dní po skvelom výkone v zápase LM Artmedia - Porto v decembri 2005 diagnostikovali nádor na ľavej strane mozgu.

Operácia bola úspešná a 20. mája 2006 sa Čobej symbolicky na dve minúty postavil medzi žrde v drese slovenskej reprezentácie v prípravnom stretnutí s Belgickom. Rovnako symbolické dve minúty odchytal aj počas rozlúčky s najvyššou súťažou (31. mája 2006 v zápase Artmedia - Inter).

Lenže po 312 dňoch sa brankársky nezmar, ktorý už chytal v ochrannej prilbe, objavil na trávniku opäť v celom zápase. V sobotu 14. októbra, takmer presne 10 mesiacov od náročnej operácie mozgového nádoru, sa na celých 90 minút postavil do bránky v stretnutí II. ligy - skupina Západ medzi Artmedia Petržalka "B" - Nemšová.

V máji 2007 sa Čobej znovu vrátil aj do Corgoň ligy v súboji 11. kola nadstavbovej časti skupiny o titul proti MFK Košice (3:2). S výnimkou spomenutého krátkeho dvojminútového intermezza v máji 2006 predtým naposledy chytal v najvyššej slovenskej súťaži v novembri 2005.

SYLVINHO: Musíme zabudnúť na odchod Hughesa