Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

03. septembra 2009

Bratislavské letisko po krachu SkyEurope hľadá partnerovBratislavské letisko sa po ukončení prevádzky nízkonákladovej leteckej spoločnosti SkyEurope zameriava na obchodné rokovania s potenciálnymi partnermi, ktorí by prevzali či nahradili spojenia ...Zdieľať
BRATISLAVA 3. septembra (WEBNOVINY) - Bratislavské letisko sa po ukončení prevádzky nízkonákladovej leteckej spoločnosti SkyEurope zameriava na obchodné rokovania s potenciálnymi partnermi, ktorí by prevzali či nahradili spojenia skrachovaného dopravcu. Náhradu intenzívne hľadá najmä na linky do Istanbulu, Kodane, Manchestru a Paríža. Sezónne destinácie Burgas, Catania, Dubrovník, Malaga a Split sa mali lietať už len približne dva až tri týždne a ich náhradu bude letisko zrejme riešiť až na budúcoročnú letnú sezónu. Agentúru SITA o tom informovala spoločnosť Letisko M. R. Štefánika - Airport Bratislava, a.s.


Za prvých sedem mesiacov tohto roka letisko v Bratislave vybavilo 971,7 tis. cestujúcich, podiel SkyEurope predstavoval 30 %. SkyEurope v letnom letovom poriadku prevádzkovala z Bratislavy osem celoročných a päť sezónnych pravidelných liniek. "Z celoročných už existujú alternatívne spojenia do troch. Barcelonu obsluhuje Ryanair na sekundárne letisko v Gerone, Košice lieta Danube Wings a cestujúci, ktorí chceli letieť so SkyEurope do Londýna, môžu využiť spojenie Ryanair na druhé letisku v Stanstede," uviedlo ďalej bratislavské letisko.

Linku z Bratislavy do Ríma, kam tiež lietala SkyEurope, bude maďarská nízkonákladová spoločnosť Wizz Air prevádzkovať od 20. septembra a írsky nízkonákladový prepravca Ryanair od 2. novembra. Obe spoločnosti budú lietať na druhé rímske letisko Chiampino.

"Momentálna situácia na letisku v Bratislave je pokojná, od utorka rána už sem v podstate neprichádzajú takmer žiadni cestujúci zo zrušených letov SkyEurope. Keď, tak len sporadicky, poinformovať sa o možnostiach rezervovania náhradných letov," uviedlo ďalej bratislavské letisko.


SkyEurope ponúkala v letnom letovom poriadku 55 spojení do 33 destinácií v 16 krajinách. Bratislavu spájala s 13 destináciami - Košicami, Burgasom, Istanbulom, Dubrovníkom, Splitom, Cataniou, Rímom, Barcelonou, Malagou, Parížom, Londýnom - Lutonom, Manchestrom a Kodaňou.SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Stovky klientov SkyEurope letelo s Českými aerolíniami (3. 9. 2009)
 Rezort dopravy má rozhodnúť o odobratí licencie pre SkyEurope (2. 9. 2009)
 Wizz Air po krachu SkyEurope posilňuje lety z Prahy (2. 9. 2009)
 Šéf SkyEurope chce skrachovanú spoločnosť obnoviť (2. 9. 2009)
 Spoločnosť SkyEurope prišla po bankrote o dočasnú licenciu (2. 9. 2009)
 SkyEurope ukončili prevádzku (1. 9. 2009)
 Vyše 200 cestujúcich SkyEurope letelo s Českými aerolíniami (1. 9. 2009)
 Satur zriadil dve hot linky pre klientov SkyEurope (1. 9. 2009)nasledujúci článok >>
Nálada z roku 2007 je späť
<< predchádzajúci článok
Su Ťij sa odvolala proti rozsudku

Bratislavské letisko po krachu SkyEurope hľadá partnerov - diskusné fórum čitateľov