Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. januára 2021

Británia sa obáva brazílskeho variantu koronavírusu, zakázala cestovanie z Latinskej AmerikyBritská vláda pre obavy z variantu koronavírusu, ktorý bol identifikovaný v Brazílii, zakázala cestovanie do Veľkej Británie zo všetkých latinskoamerických krajín a z Portugalska. Zákaz nadobudne účinnosť ...Zdieľať
virus_outbreak_brazil_13173 9343793f2d234d5ab41162453b548772 676x451 14.1.2021 (Webnoviny.sk) - Britská vláda pre obavy z variantu koronavírusu, ktorý bol identifikovaný v Brazílii, zakázala cestovanie do Veľkej Británie zo všetkých latinskoamerických krajín a z Portugalska. Zákaz nadobudne účinnosť v piatok ráno.


Britský premiér Boris Johnson sa vyjadril, že existuje "veľa otázok" v súvislosti s brazílskym variantom vírusu, vrátane toho, či je rezistentný voči vakcínam proti COVID-19. Informuje o tom portál news.sky.com.

Britský minister dopravy Grant Shapps uviedol, že cestovanie do Británie z Portugalska sa pozastavuje vzhľadom na rozsiahle dopravné spojenie tejto juhoeurópskej krajiny s Brazíliou.

Občania Británie a Írska, ako aj štátni príslušníci ďalších krajín, ktorí majú v Spojenom kráľovstve trvalý pobyt, môžu do Británie z Latinskej Ameriky a Portugalska pricestovať, ale musia spolu s ostatnými členmi svojej domácnosti zostať v desaťdňovej karanténe.


Zdroj: Webnoviny.sk - Británia sa obáva brazílskeho variantu koronavírusu, zakázala cestovanie z Latinskej Ameriky © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Británia sa obáva brazílskeho variantu koronavírusu, zakázala cestovanie z Latinskej Ameriky
<< predchádzajúci článok
Ruská väzenská služba vystríha opozičného lídra Navaľného pred návratom do krajiny

Británia sa obáva brazílskeho variantu koronavírusu, zakázala cestovanie z Latinskej Ameriky - diskusné fórum čitateľov