Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

17. apríla 2013

Britskému Tescu doma klesol zisk prvýkrát za dvadsať rokovSpoločnosť Tesco, ktorá je najväčším maloobchodným reťazcom vo Veľkej Británii, evidovala v prvom kvartáli pokles zisku prvýkrát za posledné dve desaťročia. Dôvodom je odpis v sume 1 ...Zdieľať
tesco LONDÝN 17. apríla (WEBNOVINY) - Spoločnosť Tesco, ktorá je najväčším maloobchodným reťazcom vo Veľkej Británii, evidovala v prvom kvartáli pokles zisku prvýkrát za posledné dve desaťročia.


Dôvodom je odpis v sume 1 mld. libier (GBP) súvisiaci so stiahnutím z jej stratového podnikania v USA. Firma tiež odpísala časť svojho majetku v Británii o 804 mil. GBP a v Poľsku, ČR a Turecku o 500 mil. GBP.

Tretí najväčší maloobchodný predajca na svete v stredu ďalej informoval, že jeho zisk pred zdanením v účtovnom roku končiacom 13. februára oslabil o 51,5 % na 1,96 mld. GBP.

Tržby spoločnosti v britských obchodoch otvorených viac ako jeden rok bez započítania pohonných látok a dane z pridanej hodnoty vzrástli o 0,5 %, čo predstavuje spomalenie v porovnaní s rastom o 1,8 % počas šiestich týždňov do 5. januára.

Spoločnosť zároveň potvrdila, že končí svoje stratové podnikanie v USA. Tesco nalialo do svojej americkej dcéry Fresh & Easy, ktorá má v krajine 199 obchodov a zamestnáva 5 tis. ľudí, od roku 2007 viac ako 1 mld. GBP, doposiaľ však nevykázala zisk.

Tesco Stores SR, a.s. vstúpila na slovenský trh v roku 1996 a v súčasnosti prevádzkuje vyše 120 obchodov, z ktorých sú takmer polovica hypermarkety. Prevádzkuje tiež dve distribučné centrá na potraviny v Beckove a Prešove a štyri obchodné centrá.

Tržby spoločnosti na Slovensku vlani medziročne stúpli o 12 % a bez započítania dane z pridanej hodnoty dosiahli 1,3 mld. eur. Tesco Stores SR, a.s. je súčasťou britskej maloobchodnej skupiny Tesco.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dvaja agresori palicami zmlátili mladíka, bili ho do hlavy
<< predchádzajúci článok
Primátor Trnavy si polepší, bude zarábať takmer 4300 eur

Britskému Tescu doma klesol zisk prvýkrát za dvadsať rokov - diskusné fórum čitateľov